Majitel pivnice, kde řečnil Adolf Hitler, zakázal vystoupení předsedkyni AfD

Majitel pivnice, kde řečnil Adolf Hitler, zakázal vystoupení předsedkyni AfD
Autor: redakční databáze|Popisek: Frauke Petry
12 / 05 / 2016, 14:45

AKTUALIZOVÁNO / Majitel pivnice musí umožnit konání akce AfD.

12. května / Mnichovský soud dnes rozhodl, že majitel restaurace Hofbräukeller Ricky Steinberg je povinen dodržet smlouvu o pronájmu se zástupci Alternativy pro Německo AfD, protože ti už uhradili zálohu za pronájem pivnice ve výši 6.100 eur. AfD rovněž argumentovala tím, že ostatním mainstreamovým stranám majitel nikdy smlouvu nevypověděl. Současně zástupci AfD garantovali zajištění bezpečnosti při akci. Zdroj: BBC

6. května / Provozovatel mnichovské restaurace, kde pronášel své první plamenné projevy Adolf Hitler, nedovolil předsedkyni AfD ve svém podniku vystoupit.

Majitel restaurace Hofbräukeller Ricky Steinberg v Mnichově se rozhodl nedovolit předsedkyni AfD Frauke Petryové pronést politický projev. Nelíbí se mu totiž její radikálně pravicové smýšlení, které může souviset i s reminiscencemi na vzepjatý nacionalismus v Německu ve dvacátých letech. Původně s akcí souhlasil, nyní ji však s definitivní platností zrušil.

Hofbräukeller, slavné mnichovské pivnici, se nyní znovu dostává pozornosti. AfD, jejíž popularita začíná strmě stoupat, a podle posledních průzkumů by obdržela ve volbách do Bundestagu okolo 15%, do mnichovského pivovaru pozvala místní sdružení na 13. května. Vystoupit měla i předsedkyně strany Frauke Petryová. V podniku si AfD rezervovala pro své členy místnost a na chystanou akci upozorňovala předem i plakáty.

Steinberg se však na poslední chvíl rozhodl setkání zrušit, i když původně souhlasil. Přiznal ale, že rozhodování to bylo těžké i kvůli tomu, že strana získává v posleních dnech poměrně velkou veřejnou podporu. Odůvodnil to tím, že se bojí o pověst své restaurace a také o bezpečnost. Na mysli měl zřejmě nedávný programový sjezd strany, kde se střetli levicoví aktivisté a příznivci AfD a na několika místech došlo k vzájemným potyčkám. Steinberg se také domnívá, že by mohlo dojít k demonstracím či protestům před jeho restaurací a ta by nebyla schopná normálního provozu. V neposlední řadě mu vadí mu přílišná radikalizace AfD.

V minulosti totiž došlo k několika vandalským útokům na objekty, v nichž právě měli vystupovat čelní představitelé AfD.

Zdroj: echo24.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace