Majitel restaurace vyhodil ženu v nikábu, protože si jej odmítla sundat

Majitel restaurace vyhodil ženu v nikábu, protože si jej odmítla sundat
Autor: Dollar Photo Club|Popisek: Žena v nikábu
16 / 09 / 2016, 18:15

Majitel restaurace Seekrug Christian Schulz v německém Bielefeldu odmítl obsloužit muslimskou ženu, která přišla do restaurace zahalená v nikábu.

Poté, co ji vyzval k tomu, aby si nikáb sundala, což odmítla, ji vyhodil. Ihned potom se veřejnost rozdělila na dva tábory - jeden Schulze chválí za správný krok, ten druhý jej zatracuje a obviňuje z xenofobie a rasismu. 

Podle listu Rheinische Post vešla minulou sobotu žena do restaurace, nacházející se na břehu jezera Obersee, aby zde sledovala světelnou show. Měla být jednou ze 3 000 hostů. Ihned poté, co byla žena v nikábu uvnitř, ji Schulz vyzval k tomu, aby nikáb sundala kvůli identifikaci. To žena podle listu Eheinische Post odmítla a začala hrubě majiteli restaurace nadávat, načež její prostory opustila.

Na facebookém profilu restaurace se vzápětí rozpoutala horečná diskuse příznivců a odpůrců tohoto kroku. Sám Schulz si ze svým počínáním stojí a obhajuje se tím, že světelná show byla v historii restaurace velkou akcí, při níž ztotožnění jednotlivých hostů bylo zcela namístě. I když mnozí diskutující na sociálních sítích nadávají Schulzovi do rasistů a xenofobů, druhá skupina jej naopak podpořila a jeho krok vítají.

Nošení nikábu nebo burky na veřejnosti je v poslední době v Německu velmi diskutované téma - zejména po dvou teroristických útocích provedených lidmi spojenými s teroristickou skupinou Islámský stát.

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace