Majitel restaurace vyhodil ženu v nikábu, protože si jej odmítla sundat

Majitel restaurace vyhodil ženu v nikábu, protože si jej odmítla sundat
Autor fotografie: Dollar Photo Club|Popisek: Žena v nikábu
16 / 09 / 2016, 18:15

Majitel restaurace Seekrug Christian Schulz v německém Bielefeldu odmítl obsloužit muslimskou ženu, která přišla do restaurace zahalená v nikábu.

Poté, co ji vyzval k tomu, aby si nikáb sundala, což odmítla, ji vyhodil. Ihned potom se veřejnost rozdělila na dva tábory - jeden Schulze chválí za správný krok, ten druhý jej zatracuje a obviňuje z xenofobie a rasismu. 

Podle listu Rheinische Post vešla minulou sobotu žena do restaurace, nacházející se na břehu jezera Obersee, aby zde sledovala světelnou show. Měla být jednou ze 3 000 hostů. Ihned poté, co byla žena v nikábu uvnitř, ji Schulz vyzval k tomu, aby nikáb sundala kvůli identifikaci. To žena podle listu Eheinische Post odmítla a začala hrubě majiteli restaurace nadávat, načež její prostory opustila.

Na facebookém profilu restaurace se vzápětí rozpoutala horečná diskuse příznivců a odpůrců tohoto kroku. Sám Schulz si ze svým počínáním stojí a obhajuje se tím, že světelná show byla v historii restaurace velkou akcí, při níž ztotožnění jednotlivých hostů bylo zcela namístě. I když mnozí diskutující na sociálních sítích nadávají Schulzovi do rasistů a xenofobů, druhá skupina jej naopak podpořila a jeho krok vítají.

Nošení nikábu nebo burky na veřejnosti je v poslední době v Německu velmi diskutované téma - zejména po dvou teroristických útocích provedených lidmi spojenými s teroristickou skupinou Islámský stát.

Zdroj: rt.com

Tagy článku