Makedonie navýší příští rok rozpočet na obranu o 15 procent

Makedonie navýší příští rok rozpočet na obranu o 15 procent
Autor fotografie: flickr.com (public domain)|Popisek: voják
24 / 12 / 2017, 08:00

Makedonie plánuje navýšit příští rok vojenské výdaje na obranu o 15 procent.

Makedonská vláda chce udělat další významný krok k přistoupení k NATO. Plánuje navýšit v roce 2018 rozpočet na obranu o 15%. Oznámila to ministryně obrany Radmila Šekerinska.

psali jsme: Le Penová kritizuje Trumpa za to, že změnil názor na NATO

Makedonská vláda předpokládá, že rozpočet na obranu bude v roce 2018 činit 6,4 miliard denárů (123,3 milionů dolarů). ,,Navýšením rozpočtu na obranu potvrzujeme odhodlání dosáhnout našeho strategického cíle, a tím je přistoupení k NATO," prohlásila Šekerinska. Makedonská ministryně obrany dále uvedla, že jednou z hlavních priorit vpříštím roce bude zvýšení platů celé vojenské struktury o 9%.

Podle Šekerinské vláda vynaloží na platy vojáků a další finanční kompenzace zhruba 3,7 miliard denárů (asi 71,3 milionů dolarů). Další část rozpočtu bude použita pro servis a další potřeby pro vojáky, jako jsou uniformy, obuv, a dále pak náhradní díly pro vojenské vybavení.

psali jsme: Moskva obvinila NATO, že hromadí vojska u hranic s Ruskem

Makedonská vláda se vyslovila pro co nejrychlejší přistoupení k NATO a chce proto postupně modernizovat armádu. Zvýšení výdajů na obranu o 15% je podle vlády dílčím, ale důležitým krokem, jak urychlit vstup země do Severoatlantické aliance.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: armyrecognition.com

Tagy článku