Malá končí jako ministryně, Babiš ,,jemně" zatlačil kvůli komunálním volbám

Malá končí jako ministryně, Babiš ,,jemně&quote; zatlačil kvůli komunálním volbám
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Taťána Malá a Andrej Babiš
10 / 07 / 2018, 10:00

Taťána Malá se na ministerstvu spravedlnosti moc neohřála. Po necelých dvou týdnech rezignuje na svou funkci kvůli ,,nechutné mediální kampani", která se týká jejích dvou diplomových prací, jejichž části měla Malá opsat, a to i s chybami.

Na včerejším tiskovém brífinku ještě Malá vypadala bojovně a nepřipouštěla, že by mohla rezignovat. Sice se tak trochu do svých myšlenkových pochodů zamotala, leč brífink nenaznačoval, že by ministryně svůj boj ,,o diplomku" vzdala.

psali jsme: Trestní stíhání jako kladivo na Babiše? Kauza Čapí hnízdo ho může ještě více posílit

Situace se otočila na pondělním večerním výboru hnutí ANO, kde Malá měla svým spolustraníkům vysvětlit, jak že to vlastně bylo s údajným plagiátorstvím. Do hry nade vší pochybnost vstoupil premiér a šéf ANO Andrej Babiš a na Malou ,,jemně" zatlačil, aby odstoupila, neboť se se blíží komunální volby a její setrvání, jakkoliv by bylo stejně dlouhodobě neudržitelné, by poškozovalo jak ANO, tak vládu. Malá se tak chtě nechtě musela podřídit, protože jinak by to šlo po zlém a Babiš by nepochybně zanesl prezidentovi návrh na její odvolání.

psali jsme: Velký problém s Malou

Babiš však v případě výběru své bezmezné ,,fanynky" na rezort spravedlnosti, která jej do krve bránila, příliš šťastnou ruku neměl, takže příště musí volit tak, aby se toto personální selhání již neopakovalo.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte víc

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.