Malta: Únosci drží 118 rukojmí na palubě libyjského letadla

Malta: Únosci drží 118 rukojmí na palubě libyjského letadla
Autor: Wikimedia / Sergey Kustov|Popisek: Ilustrační foto / Afriqiyah Airways Airbus A320-200
23 / 12 / 2016, 12:45

AKTUALIZOVÁNO / Únosci po několika hodinách propustili všechny cestujících a pak se vzdali.

18:00 / Agentura AFP s odvoláním na libyjského ministra zahraničí uvedla, že únosci na Maltě chtějí požádat o politický azyl. Jde o stoupence bývalého libyjského vůdce Muammara Kaddáfího, který byl zabit při revoluci v říjnu 2011.


 

15:25 / Postupně už propustili všechny cestující a část posádky. Na palubě ale zůstávají dva piloti.  Dva únosci údajně mají granáty a hrozí, že letoun vyhodí do povětří. Zdroj: novinky.cz


 Valletta (ČTK) 12:45 /  Na Maltě přistálo unesené letadlo libyjské státní letecké společnosti Afriqiyah Airways se 118 lidmi na palubě.  Dvojice únosců prý pohrozila, že stroj, který měl původně letět na libyjské vnitrostátní lince, odpálí. Požadavky únosců nejsou známé. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na maltská média.

 

Maltský premiér Joseph Muscat na twitteru uvedl, že "byl informován o potenciálním únosu letadla z vnitrostátního libyjského letu, které bylo přesměrováno na Maltu". Bezpečnostní síly jsou v pohotovosti, dodal Muscat.

 

Foto: Wikimedia / Sergey Kustov, Afriqiyah Airways Airbus A320-200

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace