Malware infikoval stovky aplikací v Apple App Store

Malware infikoval stovky aplikací v Apple App Store
Autor fotografie: WeChat|Popisek: Napadena byla i populární aplikace WeChat
21 / 09 / 2015, 09:30

Jedny z nejpopulárnějších aplikací v čínské verzi Apple App Store byly infikovány škodlivým softwarem.

Aplikace byly infikovány poté, co vývojáři aplikací použili padělanou verzi softwaru Xcode pro vývoj aplikací. Padělaná verze umožnila sběr dat z infikovaných koncových zařízení. Uvedli to výzkumníci společnosti Alibaba Mobile Security. Padělaná verze Xcode byla nahrána na čínský server, odkud vývojáři rádi stahují programy, protože je to rychlejší než přes americké servery.

Mezi napadené aplikace patří jedny z nejpopulárnějších jako WeChat, Uber nebo Spotify, celkem asi tři stovky aplikací. Infikované aplikace mohou zcizit informace o uživateli, jako třeba heslo do cloudové služby Apple iCloud, číst a přepisovat informace v tom, co uživatel kopíruje.

Zdroj: Wall Street Journal

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.