Malý kluk z islámistické Boko Haram se odpálil v mešitě v Kamerunu.

Malý kluk z islámistické Boko Haram se odpálil v mešitě v Kamerunu.
18 / 01 / 2016, 15:00

Při sebevražedném atentátu v mešitě zahynuli čtyři lidé.

Yaoundé 18. ledna (ČTK) - Na severu Kamerunu u hranice s Nigérií dnes při sebevražedném atentátu v mešitě zahynuli čtyři lidé. S odvoláním na zdroj z tamních bezpečnostních složek o tom informovala agentura AFP. Incident se stal v oblasti, kde pravidelně útočí islamisté z nigerijského hnutí Boko Haram a kde před pěti dny zemřelo při obdobném útoku na mešitu 12 lidí.

Útok se odehrál ve vesnici Nguetchewe kolem 06:00 SEČ. "Sebevražedný atentátník, mladý chlapec, přišel do vesnice pěšky. Členovi občanské hlídky byl podezřelý, tak se ho snažil zastavit, atentátník ale vběhl do mešity, kde se odpálil," řekl zdroj AFP.

Od roku 2013, kdy radikálové z Boko Haram začali útočit v Kamerunu, tam podle údajů kamerunské vlády zahynulo už 1300 lidí. Zasažena je především nejsevernější oblast u hranice s Nigérií. Kamerun proto posílil na hranici svou vojenskou přítomnost a spolu s Nigérií, Nigerem, Čadem a Beninem je součástí koalice proti Boko Haram.

V Nigérii zabily tyto milice už nejméně 17.000 lidí a zhruba 2,5 milionu obyvatel muselo opustit své domovy.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace