Máme problém s islámem, přiznal francouzský prezident

Máme problém s islámem, přiznal francouzský prezident
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Francois Hollande
13 / 10 / 2016, 07:00

Francoise Hollande v knize rozhovorů nazvané ,,Co by prezident neměl říkat" sdělil dvěma investigativním novinářům, že ,,Francie má problém s islámem a s nechtěnou imigrací, které je už moc".

V knize, která jistě vzbudí zájem širšího okruhu čtenářstva, mimo jiné Hollande řekl:

,,Domnívám se, že ve Francii je už moc příchodů (migrantů), které pramení z imigrace, jež by zde neměla být." O islámu se pak zmínil na jiném místě: ,,Fakt, že Francie má problém s islámem, je pravdivý. Nikdo to nezpochybňuje."

Podle Hollanda není islám sám o sobě nebezpečný, ale nebezpečná je skutečnost, že se chce vynuceně prosadit jako náboženství ve Francii. Chce tak narušit sekulární charakter Francie.

Kontroverzní je také Hollandův výrok v knize, že ,,dnešní zahalené ženy budou zítřejší Marianne", národní symbol Francie. Tvrzení, že by se národním symbolem místo Marianne stala muslimská žena v burce, ale Hollande odmítl.

Odpovídal totiž na dotaz ohledně obav ultrapravice o národní identitu. Myslel to právě naopak, že by rád viděl tyto ženy osvobozené od povinnosti se zahalovat, i když by dál vyznávaly svou víru. Naznačil, že když žena bude preferovat svobodu před otroctvím, může pro ni závoj představovat ochranu, ale že se zítra už nebude muset ujišťovat o svém postavení ve společnosti.

 

Zdroj: telegraph.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.