Manafort měl podle soudu tři pasy a miliony na účtech

Manafort měl podle soudu tři pasy a miliony na účtech
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Paul Manafort
01 / 11 / 2017, 18:00

Bývalý šéf volebního štábu Donalda Trumpa Paul Manafort, obviněný ze spiknutí a finančních machinací, byl držitelem tří amerických pasů, měl na svých účtech miliony dolarů a udržoval styky s ruskými oligarchy. Vyplývá to ze soudních dokumentů, do nichž nahlédla agentura Reuters.

Manafort spolu se svým kolegou Rickem Gatesem podle žaloby pracoval pro bývalého ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče, svrženého při převratu v roce 2014, a štědré odměny tajil před daňovými úřady. Oba jsou v domácím vězení a soud jim odebral pasy.

Podle soudních spisů Manafort a Gates "měli vazby na ukrajinské a ruské oligarchy, od nichž inkasovali miliony dolarů". O rozsahu Manafortova majetku nemají soudci ještě úplnou představu, vlastní prý účty na Kypru, na karibských ostrovech, na Seychelách a v Británii.

Ještě dnes večer SEČ mají Manafort a Gates znovu stanout před washingtonským soudem. Rozhodovat se bude o definitivních podmínkách kauce, kterou v úterý soudkyně Deborah Robinsonová předběžně stanovila na deset milionů dolarů (220 milionů korun) pro Manaforta a pět milionů pro Gatese.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.