Manafort nabídl soudu nové podmínky kauce, chce na svobodu

Manafort nabídl soudu nové podmínky kauce, chce na svobodu
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-ND 2.0) |Popisek: Paul Manafort
05 / 11 / 2017, 08:00

Bývalý šéf volebního štábu Donalda Trumpa Paul Manafort nabídl soudu podmínky kauce, díky níž by se vyhnul dalšímu domácímu vězení. Oznámila to v sobotu agentura Reuters s odvoláním na jeho právníky. Manafort je spolu se svým druhem Rickem Gatesem obviněn z 12 vážných trestných činů včetně daňových úniků, ilegálního lobbování a spiknutí proti státu. V domácím vězení je od konce října, kdy ho policie obvinila.

Manafort jako kauci nabízí nemovitosti v hodnotě 12 milionů dolarů (265 milionů korun), své životní pojistky a slib omezeného cestování pouze do New Yorku, Washingtonu a Filadelfie. Stanovisko soudu zatím není známé, rozhodnout o kauci by měl v pondělí.

Kauza Manaforta a Gatese se týká jejich aktivit ve prospěch bývalého ukrajinského proruského prezidenta Viktora Janukovyče, které údajně skrývali před americkými justičními a daňovými úřady. Je součástí rozsáhlého vyšetřování vazeb bývalého Trumpova volebního štábu na Rusko, ale bezprostředně s ním nesouvisí.

Manafort a Gates jsou v současné době z rozhodnutí soudu v domácím vězení na základě takzvané nezajištěné kauce ve výši deseti milionů dolarů (220 milionů korun) pro Manaforta a pěti milionů dolarů pro Gatese. Znamená to, že sumy nemusejí uhradit, pokud podmínky domácího věznění dodrží.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace