Manévry těžkooděnců u slovenských hranic: Slovák zaútočil mačetou na plynaře a křičel přitom Alláhu Akbar

Manévry těžkooděnců u slovenských hranic: Slovák zaútočil mačetou na plynaře a křičel přitom Alláhu Akbar
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: muž s mačetou
15 / 02 / 2017, 18:00

Muž s mačetou napadl plynaře a křičel přitom Alláhu Akbar.

Desítky těžkooděnců zaměstnal muž, který v maďarské obci Rajka u slovenských hranic zaútočil mačetou na plynaře. Křičel přitom Alláhu Akbar. Podle televize Joj byl muž v době útoku zdrogovaný.

Pracovníci plynárenské společnosti přišli do bytů provést revizi kotlů, když na ně bezdůvodně zaútočil muž s mačetou. Jednomu z plynařů se podařilo utéct, druhý se rychle ukryl do služební dodávky. Když jej muž viděl, zaútočil mačetou na auto a způsobil mu značné škody. Vzápětí se i druhému plynaři se podařilo z místa uprchnout a k žádnému zranění nedošlo. Útočník poté z místa činu uprchl.

Do pronásledování pachatele se zapojilo speciální protiteroristické komando maďarské policie TEK. „Nevědělo se, zda se jedná o útok jednotlivce. Na místě byl i ostřelovač,“ uvedla televize Joj. Muž prý kladl při zatýkání odpor. Útočník skončil po zásahu příslušníků protiteroristického komanda v nemocnici.

Maďarská policie oznámila, že útočníkem byl šestadvacetiletý Slovák R. K. Bližší identitu pachatele zatím policie neprozradila Z nemocnice útočníka po vyšetření, k němuž došlo během zatýkání, převezli na policejní stanici, kde proběhl jeho první výslech.

 

psali jsme:

Už čtvrtého bangladéšského blogera rozsekali islamisté mačetami

Indonéská policie zabila při razii dva islámské militanty. Ti předtím zaútočili mačetami

 

Zdroj: novinky.cz

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.