Mansory Sahara Edition má 838 koní

Mansory Sahara Edition má 838 koní
Autor fotografie: Mansory|Popisek: G-Class
04 / 03 / 2015, 19:30

Mansory představuje na ženevském autosalonu další variaci na téma Mercedes-Benz G-Class.

Autosalón v Ženevě je svědkem světové premiéry "saharského" Mercedesu G od firmy Mansory. Základem vozu Mansory Sahara Edition je AMG G 63, které dostalo přepracovanou karbonovou karoserii, jejíž tuhost splňuje nároky jak pro jízdu na silnici, tak i v terénu.

Výkon impozantních 828 koní je přenášen na silnici koly z lehkých slitin velikosti 22 palců. Karbonová karoserie rozšířila model G o 40 milimetrů oproti standardní verzi. Firma Mansory si karbon zpracovává ve vlastním závodě nedaleko Bayrethu.

V souladu s přepracovaným vzhledem, Mansory vyladilo osmiválec od AMG a doplnilo již tak výkonnou jednotku s dvěma turby o závodní komponenty. Písty, ojnice, kliková hřídel, hlava válců a mnoho dalších částí nyní splňuje vysoké požadavky majitele firmy, pana Kouroshe Mansory.

Místo původních 536 koní (400 kW), tak Sahara Edition dosahuje impozantních 828 koní (618 kW), přičemž maximální točivý moment vzrostl na elektronicky omezených 1.000 Nm.

Aby bylo možné něco takového přenést na silnici, nabízí Mansory širokou škálu velikostí kol v rozmezí 21 až 23 palců. Pro optimální kompromis mezi jízdním komfortem a vzhledem, Mansory doporučuje kola 22 palců Multispoke v kombinaci s velikostí pneumatik 305/35/22.

Ani uvnitř nebude nový majitel tohoto kousku ochuzen o karbon a luxusní kůže Alcantara je již takovou třešničkou na dortu.

Němečtí a rakouští hasiči by se asi dost divili, kdyby tuto verzi mohli porovnat se svým pracantem.

Zdroj: Mansory

Galerie

Tagy článku