Manuál pro uprchlíky hovoří jasně – ČR se vyhněte!

Manuál pro uprchlíky hovoří jasně – ČR se vyhněte!
Autor fotografie: www.w2eu.info
09 / 09 / 2015, 21:15

Web pro uprchlíky, poskytující nezákonné informace o tom, jak obejít dublinské dohody, nedoporučuje Česko ani jako tranzitní zemi. Raději nás vůbec nezmiňuje. Pro uprchlíky neexistujeme.

Ministerstvo vnitra zveřejnilo na svých stránkách článek "ČR na mapě v manuálu pro uprchlíky".

Česká republika je na webových stránkách www.w2eu.info, která slouží migrantům jako tzv. manuál, co mají dělat po cestě do Evropy, vyznačena jako šedivý stát, přes který se nedoporučuje do západních států Evropy cestovat. To je dáno zejména z toho důvodu, že přechod přes Českou republiku znamená pro běžence zdržení kvůli velmi vysokému riziku záchytu nelegálních cizinců. Manuál pro uprchlíky hovoří jasně – ČR se vyhněte.

Security magazín na tento web upozornil již 18. června v článku "Vítejte v Evropě! Objevili jsme web pro uprchlíky s návodem na infiltraci EU", který byl citován i na mimořádné schůzi poslanecké sněmovny.

Otázkou zůstává, kdo se skutečně skrývá za podobnými iniciativami, které nejenom, že poskytují rady a informace za hranicí zákona, ale současně potencionálním zájemcům o azyl v EU podstatně zlehčují nejen cestu, ale i nabízejí návod, jak se například vyhnout povinné identifikaci běženců. Jak jinak vysvětlit, že je zveřejněna informace o použití vteřinového lepidla, které znemožní nebo znesnadní identifikaci žadatelů o azyl?

Hurá do Evropy! Facebook radí syrským uprchlíkům, jak se dostat nejbezpečněji a nejlevněji do EU

Jaké jsou zkušenosti se sociálními dávkami v zemích EU? Kde jsou uprchlíkům kladeny nejmenší překážky? Jak se vyhnout sejmutí otisků prstů? Nic není problém. Máme přece sociální sítě a vzájemně sdílíme svoje zkušenosti. Nejlevnější a nejnebezpečnější cesta do Evropy vede přes Středozemní moře z Libye do Itálie, alespoň to radí tato facebooková stránka syrským utečencům.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.