Marine Le Pen ukazuje co je ISIS

Marine Le Pen ukazuje co je ISIS
Autor fotografie: Twitter|Popisek: Marine Le Pen
16 / 12 / 2015, 17:00

AKTUALIZOVÁNO / Šéfku francouzské krajně pravicové parlamentní strany Národní fronta (FN) Marine Le Penovou vyšetřuje policie.

Nařídila to místní justice poté, co politička ve středu šířila na Twitteru drsné snímky uřezávání hlav a dalšího krutého násilí spáchaného radikální organizací Islámský stát (IS). Informovala o tom francouzská média.

"Tyto fotografie patří k propagandě Islámského státu, a proto jsou podlostí, ohavností a skutečnou urážkou všech obětí terorismu," vysvětlil podle webu týdeníku Le Nouvel Observateur postup prokuratury a policie ministr vnitra Bernard Cazeneuve. Zdroj: zahranicni.ihned.cz 

16.12.2015 / Virtuální konflikt mezi šéfkou Národní fronty a novinářem graduje na Twitteru. Marine Le Pen ukazuje fotografie zvěrstev Islámského státu poté, co byla její Národní fronta porovnávána s Islámským státem.

Takovéto tweety se objevily na oficiálním Twitteru šéfky Národní fronty. V nich ukazuje novináři rozhlasové stanice BMFTV-RMC,Jean-Jacques Bourdinovi, co je Islámský stát, tedy teroristická organizace zaštiťující se islámem, v jehož jménu páchá ukrutnosti nejen v Sýrii, ale po celém světě. Bourdin údajně označil ve svém vysílání Národní frontu a Islámský stát za obdobné subjekty.

Brutální fotografie vzbudily pozornost francouzského premiéra, který označil šíření těchto fotografií za podněcování veřejné diskuze za situace, kdy se stupňuje násilí proti 6 miliónům Francouzů muslimského vyznání.

Je zvláštní, že toto vyslovuje premiér země, která se stala již několikrát terčem útoku teroristů Islámského státu.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.