Marine Le Pen ukazuje co je ISIS

Marine Le Pen ukazuje co je ISIS
Autor fotografie: Twitter|Popisek: Marine Le Pen
16 / 12 / 2015, 17:00

AKTUALIZOVÁNO / Šéfku francouzské krajně pravicové parlamentní strany Národní fronta (FN) Marine Le Penovou vyšetřuje policie.

Nařídila to místní justice poté, co politička ve středu šířila na Twitteru drsné snímky uřezávání hlav a dalšího krutého násilí spáchaného radikální organizací Islámský stát (IS). Informovala o tom francouzská média.

"Tyto fotografie patří k propagandě Islámského státu, a proto jsou podlostí, ohavností a skutečnou urážkou všech obětí terorismu," vysvětlil podle webu týdeníku Le Nouvel Observateur postup prokuratury a policie ministr vnitra Bernard Cazeneuve. Zdroj: zahranicni.ihned.cz 

16.12.2015 / Virtuální konflikt mezi šéfkou Národní fronty a novinářem graduje na Twitteru. Marine Le Pen ukazuje fotografie zvěrstev Islámského státu poté, co byla její Národní fronta porovnávána s Islámským státem.

Takovéto tweety se objevily na oficiálním Twitteru šéfky Národní fronty. V nich ukazuje novináři rozhlasové stanice BMFTV-RMC,Jean-Jacques Bourdinovi, co je Islámský stát, tedy teroristická organizace zaštiťující se islámem, v jehož jménu páchá ukrutnosti nejen v Sýrii, ale po celém světě. Bourdin údajně označil ve svém vysílání Národní frontu a Islámský stát za obdobné subjekty.

Brutální fotografie vzbudily pozornost francouzského premiéra, který označil šíření těchto fotografií za podněcování veřejné diskuze za situace, kdy se stupňuje násilí proti 6 miliónům Francouzů muslimského vyznání.

Je zvláštní, že toto vyslovuje premiér země, která se stala již několikrát terčem útoku teroristů Islámského státu.

Tagy článku