Marine Le Penová: Macron je hysterický a radikální ,,eurofil"

Marine Le Penová: Macron je hysterický a radikální ,,eurofil&quote;
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Marine Le Penová
27 / 04 / 2017, 12:00

Bitva o prezidentský úřad se rozjela naplno a Marine Le Penová a Emmanuel Macron si vyměňují ostrá slova.

Marine Le Penová, která se vzdala dočasně předsednictví Národní fronty, aby se mohla naplno věnovat boji o Elysejský palác, se ostře vymezila proti svému soupeři Emmanuelovi Macronovi.

Prohlásila o něm, že je ,,hysterickým" a radikálním ,,eurofilem". Podle Le Penové si ,,miláček davů" Macron myslí, že si může dělat s Francií cokoliv, aniž by se předtím zeptal svých občanů.

,,Souhlasí s politikou otevřených hranic. Prohlašuje, že taková věc je cizí francouzské kultuře. To je oblast, kde projevuje, že v něm není ani kousek patriota," hřímala Le Penová.

Ta o Macronovi rovněž řekla, že tváří v tvář hrozbě terorismu je slabý. Podle Le Penové se po prvním kole, které Macron těsně vyhrál, navíc choval ,,arogantně" a jeho oslavy byly nepřiměřené výsledku prvního kola volby. ,,To jen ukazuje jeho (Macronovu) aroganci. Myslí se, že už zvítězil a může si teď dělat s Francií cokoliv bude chtít," prohlásila Le Penová.

Le Penovou podpořil Mikael Sala, který vytváří strategii pro volební kampaň Národní fronty Ten prohlásil, že Macron nedosahuje ani zdaleka velikostí lídrů Donalda Trumpa a Vladimira Putina. Podle Saly je Le Penová ,,pravým státníkem", kterého Francie nyní velmi potřebuje.

 

psali jsme:

Marine Le Penová: Už cítím aroma vítězství

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.