Marine Le Penová: ,,Stará" Evropská unie zemře a bude nahrazena Evropou suverénních lidí

Marine Le Penová: ,,Stará&quote; Evropská unie zemře a bude nahrazena Evropou suverénních lidí
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Marine Le Penová
28 / 03 / 2017, 16:00

Marine le Penová předpovídá EU postupný zánik v té formě, jak je známá dnes.

Předsedkyně Národní fronty Marine Le Penová předpovídá, že dojde k zániku EU tak, jak je známá dnes. Její představou je odlišná Evropa, v níž by klíčovou roli hráli její občané. ,,Stará" Evropa podle předsedkyně Národní fronty bude nahrazena Evropou suverénních občanů. Samozřejmě pokud Le Penová vyhraje prezidentské volby.

,,Evropská unie zemře, protože lidé už ji prostě nechtějí. Vytvoříme jinou Evropu, evropská idea poškozená federalisty bude znovu vzkříšena, bude to ale Evropa lidí a a národů," řekla Le Penová na jedné z dalších zastávek svého předvolebního turné.

Čtěte také: Marine Le Penová: Už cítím aroma vítězství

Le Penová už dříve ujistila voliče, kteří se obávají odchodu Francie z eurozóny, pokud vůdkyně Národní fronty vyhraje, že v takovém případě nedojde k chaosu a že by proběhly ,,velmi dobře připravené" rozhovory s ostatními členy eurozóny, respektive EU.

Opuštění eurozóny patří k hlavním volebním prioritám Národní fronty. Le Penové především vadí fakt, že Euro podle jejího názoru zvedlo ceny a způsobilo také velmi strmý pokles kupní síly obyvatel. To podle předsedkyně Národní fronty je vážnou překážkou ke tvorbě pracovních míst, což na druhé straně zapříčinilo ztátu konkurenceschopnosti francouzské ekonomiky.

Le Penová patří s Emmanuelem Macronem k favoritům prezidentské volby, jejíž první kolo proběhne již za měsíc.

psali jsme:

Marine Le Penová: Chci úplné zastavení imigrace do Francie. Pronikají k nám teroristé z IS

 

Zdroj: express.co.uk

 

Tagy článku