Marine Le Penová vzkazuje: Evropané, probuďte se!

Marine Le Penová vzkazuje: Evropané, probuďte se!
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Marine Le Penová
27 / 01 / 2017, 14:30

Předsedkyně Národní fronty Marine Le Penová vzkazuje Evropanům, aby následovali americký příklad, kdy byl proti očekáváním a průzkumům veřejného mínění zvolen Donald Trump.

Na setkání s pravicovými lídry v německém Koblenzu apelovala Le Penová, aby se evropští voliči nebáli a inspirovali se kromě příkladu z USA také tím britským - Brexitem. Pravicoví politikové, mezi nimiž například nechyběla šéfka AfD Frauke Petryová, se zde sešli pod heslem ,,Svoboda pro Evropu".

Le Penová řekla několika stovkám svých příznivců, že Brexit způsobil v Evropě dominový efekt, který se přesune i do dalších států. Podle ní bude nyní důležité, aby se tato ,,lavina" i s pomocí Národní fronty spustila a,, lidé si tak mohli rozhodnout o svém osudu sami".

,,Rok 2016 byl rokem, kdy se Anglo-Sasové probudili. Jsem si jistá, že rok 2017 bude rokem, kdy se probudí lidé kontinentální Evropy", prohlásila lídryně Národní fronty, která má ambice se stát příští francouzskou prezidentkou.

O Donaldovi Trumpovi se vyjádřila pozitivně, když řekla, že jeho pozice vůči Evropě je jasná a nepodporuje podle ní systém ,,útlaku lidí". Pokud by byla Le Penová zvolena francouzskou prezidentkou, požadovala by po EU, aby vrátila suverénní rozhodovací pravomoci Francii. Jestliže by se tak nestalo, řekla by Francouzům, aby z EU jednoduše ,,odešli" vyvoláním referenda.

 

psali jsme:

Prezidentská kampaň Le Penové ohrožena, banky podle ní nechtějí její straně půjčit peníze z politických důvodů

Děti ilegálních migrantů by neměli čerpat zdravotní péči ani chodit do základní školy, navrhuje Marie Le Penová

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.