Martin Maxa: Rok v base za zastřelení vojáka, rvačka s mafiánem, bitka s žárlivým milencem a potyčka s nahým Holanďanem

Martin Maxa: Rok v base za zastřelení vojáka, rvačka s mafiánem, bitka s žárlivým milencem a potyčka s nahým Holanďanem
Popisek: Martin Maxa
23 / 07 / 2018, 18:00

Zpěvák Martin Maxa (57) strávil rok ve vězení poté, kdy během vojenské služby zastřelil kolegu vojáka. V roce 2002 se připletl do mafiánské rvačky, která skončila jeho střelným zraněním na hlavě. V roce 2004 dostal dva roky podmínku za rvačku v baru po soutěži krásy. V roce 2017 se popral v hotelu nahým staříkem z Holandska.

O zastřelení vojáka a následném ročním vězení Maxa nechce mluvit. „Dodnes mám v hlavě tu situaci, vteřinu po vteřině i s vjemem střelného prachu. Přesto jsem přesvědčený, že jsem nemohl ničemu zabránit,“ vzpomíná zpěvák (vlastním jménem Ivan Varga). Podle výsledků vyšetřování zastřelil kolegu omylem. K tragédii došlo zřejmě kolem roku 1980, tedy předtím, než začal studovat fakultu tělovýchovy a sportu v Praze.  

psali jsme: Kristen Pfaffová: Našli ji nahou ve vaně s jehlou v žíle. Co má s její smrtí společného manželka jejího slavného milence Kurta Cobaina?

K druhému Maxově střetu se zákonem došlo v roce 2002 před klubem Pijonýr v Litvínově, který provozoval. Podle Maxovy verze po něm šla místní mafie, která chtěla výpalné.

Zpěvák, který byl již tehdy slavný, se připletl do rvačky, při které jeden muž mlátil druhého pistolí do hlavy. Když se Maxa napadeného zastal, útočník po něm vystřelil a poranil na hlavě. Zpěvák čelil podezření z výtržnictví, ale nakonec to dopadlo odsouzením útočníka – údajného mafiána, který dostal devět měsíců podmínku.

V roce 2004 se Maxa popral v ostravském hotelu Imperiál po soutěži o nejkrásnější maminku. Krátce před půlnocí napadl Maxa muže (32), který odváděl z hotelového baru svou přiopilou přítelkyni, účastnici soutěže. Maxa si s ní předtím povídal na baru. Podle Maxovy verze muž ženu několikrát udeřil pěstí a praštil s ní o zem. Zpěvák se ji pak zastal.

Maxa vždy před médii vystupoval jako válečník dobra, rytíř a ochránce žen, jeho vzorem je Vinetou a Old Shatterhand. Jeho citlivou povahu podtrhuje záliba v malbě, poezii, něžný baryton a romantické drnkání na kytaru.

psali jsme: Amy Winehouse: Záhadná smrt zpěvačky se třemi lahvemi vodky a hororovým přítelem, který se motal po domě

Verze napadeného muže však byla jiná – prý to byl Maxa, kdo ho napadl, srazil k zemi a kopal do něj. Na zemi ho prý pak několikrát udeřil pěstí do obličeje, až mu tekla krev. Maxa prý navíc nebyl sám, při útoku mu pomáhal jeho zvukař.

Soud Maxu odsoudil na dva roky s dvouroční podmínkou. Během následujících dvou let Maxa sekal dobrotu, tak se do basy podruhé nepodíval. Vězení by pro něj zřejmě znamenalo konec kariéry.

V roce 2017 vystupoval Maxa na svatomartinských slavnostech v Moravské Třebové. Události po koncertě popisuje takto: „Jedna mně blízká žena to večer přehnala s alkoholem a ztratila se v jistém hotelu. Měl jsem o ni starost, a tak jsem se ji vydal hledat. Nalezl jsem ji v jednom z pokojů v přítomnosti nahého opilého muže a vyvedl ji odtamtud.“

Z „nahého opilého muže“ se vyklubal vlivný holandský politik (80), který byl ve městě na pozvání starosty. Žena prý nezabloudila, ale utekla z Maxova pokoje. Zabušila na Holanďana, který bydlel hned vedle, a poprosila ho o pomoc.

psali jsme: Záhadná smrt krásné Ivany (†18): Proč vypadla nahá ze 14. patra mrakodrapu?

Proti Maxovi bylo zahájeno trestní stíhání pro přečiny porušování domovní svobody a výtržnictví. V případě prokázání viny mu hrozí muži trest odnětí svobody až na tři roky.

Zpěvák Martin Maxa vydal pět čistě autorských alb. Je svobodný, s přítelkyní Sylvou má syna Ivana a dceru Emu, dále má dceru Barboru z prvního manželství.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Autor: hop

 

 

Tagy článku