Masivní požár v jižní Indii usmrtil kolem 100 lidí. Další mrtví přibývají

Masivní požár v jižní Indii usmrtil kolem 100 lidí. Další mrtví přibývají
10 / 04 / 2016, 12:45

Rozsáhlý požár, který vypukl v neděli v jižní Indii, usmrtil asi 100 lidí.

V jižní Indii dnes vypukl požár, kterému padlo za oběť zhruba 100 lidí. Zhruba 200 lidí je zraněno, podle místních úřadů však toto číslo není konečně. Vzhledem k rozsahu požáru se předpokládat, že další mrtví budou přibývat. Neštěstí se stalo při ohňostrojové show v hinduistickém chrámu Puttingal.

Každý rok chrám Puttingal ve státě Kérala v jižní Indii pořádá populární soutěžní ohňostrojovou show vždy s jinou skupinou lidí. Koná se na počest bohyně Bhadrakali. Tentokrát však akce skončila tragicky. Podle indických úřadů zapálila jiskra z jedné várky ohňostroje jinou sadu ohňostrojů, které byly skladovány v chrámu. Po přeskočení jiskry z ohňostroje došlo nejprve k výbuchu a následně k požáru. Tisíce lidí byly v tu dobu uvězněny v chrámu. Podle oficiální zprávy uhořelo asi 100 lidí a kolem 200 lidí je zraněných.

Teprve dnes ráno se podařilo hasičům dostat rozsáhlý požár pod kontrolu. Současně záchranáři se snaží vyprostit ze sutin chrámu další těla. Úřady chtějí nešťastnou událost vyšetřit, protože nebyla tento rok oficiálně povolena. Na místě tragédie tak byla velká koncentrace lidí, která by se zde běžně nepohybovala.

 

Zdroj: time.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace