Masové krveprolití v Las Vegas: Nejméně 58 mrtvých po útoku střelce, stovky zraněných

Masové krveprolití v Las Vegas: Nejméně 58 mrtvých po útoku střelce, stovky zraněných
Popisek: střelba
02 / 10 / 2017, 13:00

Útočník, který byl vyzbrojen automatickou puškou, zabil v noci z neděle na pondělí nejméně 58 lidí, kteří se účastnili koncertu country. Jde o jedno z největších krveprolití v dějinách USA.

Muž, jenž střílel z 32. patra hotelu Mandalay Bay, byl následně policisty zabit. Podle policie se jednalo o 64letého Stephena Paddocka. Původní informace hovořící o více pachatelích se tak nepotvrdily. 

psali jsme: Z hotelu v Las Vegas se ozývá střelba, na místě zasahuje policie

Policie uvedla, že pachatel jednal sám a nebyl zřejmě napojen na žádnou radikální skupinu, Motiv činu zůstává zatím neznámý.

Masové krveprolití se odehrálo včera kolem 22:30. Do koncertu se ozvaly výstřely, když muž ozbrojený automatickou puškou začal pálit do davu, který byl pod ním. Původní čísla o počtu obětí hovořila pouze o 2 mrtvých, pak agentura Reuters navýšila počet mrtvých na 20, nyní je to nejméně 50 mrtvých. Zraněných jsou stovky.

psali jsme: Nejhorší střelba v historii USA si v Orlandu vyžádala 50 mrtvých

Mezi mrtvými je podle agentury Reuters také policista, který byl v době tragédie mimo službu. Další policista se nachází v kritickém stavu.

 

Jedná se o nejhorší krveprolití po střelbě v nočním klubu v Orlandu na Floridě, kdy Omar Mateen zastřelil 50 lidí. Policie ho následně zlikvidovala. Mateen byl v tomto případě napojen na islamisty.

 

Zdroj: rt.com, reuters.com

Tagy článku