Masové nepokoje ve Frankfurtu - otevírá se pobočka Evropské centrální banky

Masové nepokoje ve Frankfurtu - otevírá se pobočka Evropské centrální banky
Autor fotografie: RT/YouTube|Popisek: ONLINE přenos TV RT
18 / 03 / 2015, 10:45

ONLINE VIDEO
V ulicích má být až 10 tisíc demonstrantů, policie použila vodní děla, hoří policejní auta.

Nové sídlo Evropské centrální banky se otevřelo v 11 hodin. Podle serveru Frankfurter Allgemeine Zeitung už v noci bylo na nádražích a ulicích rušno. Do města demonstranti přijížděli vlaky a autobusy i z dalších německých měst, i z Itálie, z Francie a dalších zemí.

Za demonstrací je hnutí Blockupy, které kritizuje kapitalismus a  nová centrála ECB je symbolem zcela chybné krizové politiky v jižních zemích eurozóny. Vyčítají ECB, že dělá chudé ještě chudšími a bohaté ještě bohatšími. 

Policie už zadržela přes 500 lidí a zraněno bylo asi 90 policistů. Účastníci demonstrace si stěžují na brutalitu policie. Demonstrantů je podle odhadů kolem 6 tisíc a policistů je údajně až tisícovka.

Hnutí Blockupy na svých stránkách zveřejnilo svoje prohlášení.

Připraveny jsou desítky vodních děl a vrtulníky, které mají pomoci se zajišťováním bezpečného průběhu událostí. Kolem sídla ECB policie postavila zátarasy a umístila ostnatý drát. Zdroj: ekonomika.idnes.cz

ONLINE přenos (YouTube, autor: RT )


Zdroj: YouTube, spiegeltv

Psali jsme také:

Tisíce Kanaďanů protestuje proti novému zákonu. Boj proti terorismu si vybírá svou daň

Anonymous varují před omezováním našich práv: Nebojte se, chraňte svoji svobodu!

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.