Masovou migraci do Evropy organizuje Muslimské bratrstvo, uvedl prezident Zeman

Masovou migraci do Evropy organizuje Muslimské bratrstvo, uvedl prezident Zeman
Autor fotografie: Çeşme haber/ FACEBOOK|Popisek: Turecké pláže jsou doslova přecpané uprchlíky, kteří se naloďují na nafukovací čluny.
04 / 01 / 2016, 14:00

Prezident Zeman obvinil v rozhovoru pro Český rozhlas tzv. Muslimské bratrstvo, které je podle něj odpovědné za uprchlickou krizi v Evropě.

„Domnívám se, že invazi organizuje Muslimské bratrstvo, samozřejmě s využitím finančních prostředků z celé řady států,“ uvedl prezident pro Český rozhlas. „Podle odhadu Interpolu je do invaze zapojeno přibližně 30 tisíc převaděčů, pašeráků lidí. Podle jiných údajů jenom v Turecku je převaděčů 25 tisíc. Což je víc, než má celá česká armáda,“ upozornil prezident. 

Muslimské bratrstvo je jedno z největších islámských hnutí se znaky panislamismu a islámského fundamentalismu, které požaduje návrat ke kořenům islámu a ovládnutí světa muslimy. Tuto organizaci založil v Egyptě roku 1928 šajch Hasan al-Banná (19061949), jehož cílem bylo sjednotit muslimské národy do tzv. Organizace islámských národů, která by koordinovala veškerou jejich politickou činnost. V Egyptě, Bahrajnu a Jordánsku je hnutí zastoupeno v parlamentu. Činnost bratrstva v dalších arabských státech patří mezi významné opoziční skupiny.

„Zorganizovat tak obrovskou síť převaděčů není možné nějakým spontánním, nahodilým pohybem, stěhováním národů. Myslím si, že to vyžaduje velmi důkladnou organizační přípravu,“ míní Zeman. 

Hlavní příčinou muslimského terorismu je islám

Muslimské bratrstvo podle něj nemůže zahájit válku proti Evropě, na to nemá sílu. Podle prezidenta tedy volí organizace jinou metodu. „Muslimské bratrstvo může připravit rostoucí migrační vlnu a postupně ovládat Evropu, jako se to děje v některých západoevropských městech, kam se už teď policisté bojí jet. Na jedné straně Willkommenskultur, a na druhé straně snaha Muslimského bratrstva naplnit své cíle.“

O tomto "bratrstvu" jsme mimochodem psali v našem článku "Kdo je odpovědný za největší uprchlickou krizi v Evropě? Cui bono?"

"Arabské jaro" začalo před pěti lety v Tunisku, změnilo se na "arabskou zimu"

Přečtěte si také náš článek, ve kterém jsme zveřejnili rozhovor s odborníkem na islám Dr. Salmanem Hasanem, který pomáhá křesťanským uprchlíkům před zvěrstvy islámistů. Ten mimo jiné uvádí: "Islám vyhlásil Západu válku a nejlepší způsob, jak se bránit, by bylo vyhlášení stanného práva. Muslimové neuznávají systém parlamentní demokracie, na rozdíl od Evropanů, kteří v něm vyrostli a více či méně jej uznávají a řídí se jím. Ale tito azylanti tento systém zneužijí ve váš neprospěch."

Tagy článku