Máte něco proti uprchlíkům? Ano, kulomety a granáty. Nevinný vtip přišel ženu draho

Máte něco proti uprchlíkům? Ano, kulomety a granáty. Nevinný vtip přišel ženu draho
Popisek: migranti
14 / 06 / 2017, 18:00

Za sdílení vtipu o migrantech byla starší žena z Německa soudně pokutována.

„Otázka: Máte něco proti uprchlíkům? Odpověď: Ano, kulomety a granáty,“ sdílela společně s obrázkem loni na konci srpna vtip dvaašedesátiletá žena z berlínské čtvrti Lichtenberg na Facebooku. Zřejmě vůbec netušila, do jakých problémů ji může zdánlivě nevinný vtip dostat.

I když se tento žert šířil velmi irychle po sociálních sítích, všimli si jej i lidé, který jim vtipný nepřipadal. Proto podali na ženu trestní oznámení. Minulý týden tak byla obvodním soudem v berlínské čtvrti Tiergarten odsouzena za šíření k pokutě ve výši 1350 euro.

„Ráda shromažďuji zábavné věci,“ pronesla před obvodním soudem na svoji obhajobu. Soud byl ovšem neoblomný a označil hojně sdílený vtip jako podněcování k nenávisti a ponižování lidské důstojnosti. V rámci vyšetřování byla u ženy provedena domovní prohlídka, kdy jí byl zabaven počítač.

To však nebyl jediný důsledek ,,nevinného" sdílení vtipu o migrantech. Vedle právoplatného soudního rozsudku se na ni ,,pověsili" také extremisté z levicového uskupení Antifa, kteří ji v rámci „šíření demokracie“ chladnokrevně vyhrožovali smrtí.

 

psali jsme:

Splácejí svůj ,,vděk": Somálští migranti napadli zákazníky v nizozemském supermarketu

 

Zdroj: parlamentnilisty.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace