Mateen si měl při útoku údajně vyměňovat textové zprávy se svou ženou

Mateen si měl při útoku údajně vyměňovat textové zprávy se svou ženou
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: střelba
17 / 06 / 2016, 17:00

Omar Mateen, který zastřelil v gay klubu Pulse padesát lidí, se ve zprávách během útoku ptal své ženy, jestli sleduje novinky o útoku.

Podle CNN posílal Omar Mateen při střelbě v orlandském gay klubu textové zprávy své manželce Noor Salmanové. V nich měl údajně zjišťovat, jestli Salmanová sleduje novinky o probíhajícím masakru, kde zemřelo 50 lidí a desítky jich byly zraněných.

Americká televize NBC pak citovala zdroj blízký Mattenově ženě, který tvrdí, že Mateenova matka volala Salmanové kolem druhé hodiny ráno. Měla se jí ptát, kde je její syn, na což Salmanová odpověděla, že prý neví. Po tomto telefonátu pak měla Mateenova manželka poslat svému muži textovou zprávu, kde se zrovna nachází.

Mateen pak údajně své ženě odpověděl, ,,zda ví, co se teď právě děje". Po odpověďi manželky, že neví, reagoval její manžel další textovou zprávou, že ji prý miluje. Potom podle NBC měla Salmanová svému muži několikrát volat , když právě probíhal masakr v gay klubu. Mateen však už telefon nevzal.

NBC uvedla, že Salmanová se dozvěděla o detailech střelby od policie asi tři hodiny od krveprolití, které měl na svědomí její manžel. Stalo tak poté, co policie obklíčila dům manželů, který sdíleli v americkém městě Port St. Lucie.

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace