Mattis řekl, že USA přijmou další kroky proti KLDR

Mattis řekl, že USA přijmou další kroky proti KLDR
Popisek: James Mattis
03 / 06 / 2017, 10:00

Americký ministr obrany James Mattis dnes oznámil, že Spojené státy přijmou další kroky, které je mají chránit před hrozbou ze strany Severní Koreje. Podle něho KLDR zrychlila tempo ve výrobě jaderných zbraní. Mattis se tak vyjádřil po páteční rezoluci Rady bezpečnosti OSN, která rozšířila mezinárodní sankce proti Pchjongjangu kvůli jeho pokračujícím raketovým zkouškám.

Podle Mattise je KLDR hrozbou pro všechny. ,,Je proto nezbytně nutné, aby všichni přispěli svým dílem k podpoře našeho společného cíle k odstranění jaderných zbraní z Korejského poloostrova," citovala ministra agentura AFP. Mattis dodal, že je povzbuzen úsilím Číny o dosažení tohoto cíle.

Ministr, který se zúčastnil bezpečnostní konference v Singapuru, zároveň ale kritizoval Peking za jeho regionální územní nároky a obvinil jej z toho, že svými sousedy opovrhuje. Dodal, že USA jsou proti ,,militarizaci umělých ostrovů" v Jihočínském moři a ,,posilování nadměrných nároků", které neschvaluje mezinárodní právo.

Mattis řekl, že prioritou USA v oblasti je udržování budování vztahů se spojenci, které ale vyzval k tomu, aby sami dostatečně přispívali na svou bezpečnost. Washington kritizuje podobně jako většinu zemí NATO i například Japonsko, že má nižší výdaje na obranu, než je pro zemi takového významu obvyklé.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace