Mayová prý funkci neopustí, v úterý jede za Macronem

Mayová prý funkci neopustí, v úterý jede za Macronem
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-ND 2.0) |Popisek: Theresa Mayová
12 / 06 / 2017, 09:00

Britská premiérka Theresa Mayová navzdory výzvám k rezignaci odstoupit nehodlá a má v plánu odejít až po vypršení svého mandátu. Řekla to novinářům v Londýně. Její konzervativci sice čtvrteční parlamentní volby vyhráli, ale utrpěli těžké ztráty a přišli o parlamentní většinu. To teď Mayovou nutí ucházet se o podporu menší severoirské strany.


,,Během voleb jsem řekla, že pokud budu zvolena, dokončím celý mandát," konstatovala premiérka. Její vláda prý "odráží schopnosti a talent konzervativců" a bude sloužit všem.

Mayová oznámila, že v úterý odjede do Francie na setkání s prezidentem Emmanuelem Macronem. ,,Pouštím se okamžitě do práce, myslím, že je to důležité. Myslím, že právě to veřejnost očekává, chtějí vidět kabinet, který je důvěryhodný a zajišťuje stabilitu," konstatovala.

Britská média i opoziční politici o slibované stabilitě vážně pochybují. Mayovou podle nich volební neúspěch silně oslabil a v nové situaci není schopna prosadit v parlamentu své záměry. Komplikace volební výsledek znamená i pro vyjednávání o brexitu, které má zanedlouho začít.

List Sunday Times přinesl spekulace, že ministr zahraničí Boris Johnson byl údajně požádán pěti dalšími ministry, aby Mayovou nahradil v čele vlády. Johnson ale odmítl, že by se chystal vyzvat Mayovou na souboj o vedení strany a země, a zdůraznil, že premiérku nadále podporuje.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace