Média pátrají po reportérovi, co vyfotil zraněného syrského chlapečka v Aleppu

Média pátrají po reportérovi, co vyfotil zraněného syrského chlapečka v Aleppu
Autor fotografie: Facebook Mahmoud Rslan
23 / 08 / 2016, 09:15

Symbol utrpení v syrském Aleppu. Fotografii prý pořídil údajný přítel vrahů jiného dítěte.

Jedním z těch, kteří přežili středeční útok v syrském Aleppu, je chlapec z fotografie Omran Daqneesh. Reportéra, který pořídil jeho fotografii, která obletěla celý svět, teď hledají světová média, píše německý sueddeutsche.de.

 

Fotografem v modré košili s bílými skvrnami by měl být Mahmoud Raslan, novinář z "Aleppo Media Center", což je skupina, která od roku 2011 poskytuje zprávy z oblastí okupovaných rebely. 

Minulý pátek už několik bloggerů upozornilo na jeho Facebookovou stránku, na které se mj. usmívá na jedné momentce s bojovníky ze skupiny Nour al-Din al-Zinki. Jenomže dva z mužů na fotografii byli jednoznačně identifikováni podle dalších fotografií a videa z poloviny července, které také obletělo svět.

Na videu zadokumentovali "umírnění rebelové" brutální vraždu zajatého chlapce, kterého chytili poblíž uprchlického tábora Handarat u severního Aleppa. Podle německého deníku existuje podezření, že Mahmoud Raslan je člověkem, který natočil i toto hrůzné video. 

Mahmoud Raslan to na svém FB profilu zcela popřel. Na popravě se nepodílel, a navíc uvedl, že podle dokladů se jednalo o 19ti letého muže a nikoliv malého chlapce, jak uvádí média. Současně tvrdí, že se jedná o propagandu Assadova režimu, který je podporován Ruskem.

 

 

 

 

 

 

Tagy článku