Média záměrně zkreslují vyznění policejní demonstrace na podporu ,,politicky nekorektního" kolegy ve Švédsku

Média záměrně zkreslují vyznění policejní demonstrace na podporu ,,politicky nekorektního&quote; kolegy ve Švédsku
Autor: flickr.com|Popisek: policisté
07 / 03 / 2017, 18:00

Minulý pátek proběhla demonstrace policistů na podporu švédského kolegy Petera Springareho, který veřejně na Facebook napsal, že za většinu nejhorších zločinů mohou ve Švédsku migranti.

To se zřejmě nelíbí ani českým médiím, které o této události informovaly přinejmenším neobvykle, některá pak s menší či větší zaujatostí.

Některá tato média se podivují nad tím, jak je možné, že policisté vůbec demonstrují ,,jako policisté", a ne jako občané ČR. Na jednom nejmenovaném serveru, jež se snažilo podprahově manipulativní formou úplně změnit záměr či vyznění demonstrace, vystoupil i bývalý ministr vnitra František Bublan. Ten se velmi divil tomu, že akci svolali policisté a údiv vyjádřil i nad tím, že touto formou.

Policista, který se minulý pátek zúčastnil demonstrace, však řekl, že jeho kolegové chtěli Springareho podpořit především proto, že nazývá ,,politicky nekorektně" věci pravými jmény. To znamená upozorňovat otevřeně, kdo za výrazné zvýšení kriminality ve Švédsku skutečně může. Neschovávat se jako naše mainstreamová média za zhoubnou politickou korektnost, která brání tomu, aby se veřejnost dozvěděla objektivní pravdu.

Odhlédne -li od zaujatého přístupu některých médií k demonstraci, můžeme říci, že proběhla úspěšně. Čeští policisté jasně demonstrovali svou solidaritu se švédským kolegou, který pravdivě informuje o situaci ve své zemi bez nějakých vnějších příkras a politické korektnosti. A to je pro české občany minimálně dobrá zpráva.

 

psali jsme:

Naštvaný švédský policista to řekl natvrdo: Za většinu nejvážnějších zločinů v zemi mohou migranti

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace