Média záměrně zkreslují vyznění policejní demonstrace na podporu ,,politicky nekorektního" kolegy ve Švédsku

Média záměrně zkreslují vyznění policejní demonstrace na podporu ,,politicky nekorektního&quote; kolegy ve Švédsku
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: policisté
07 / 03 / 2017, 18:00

Minulý pátek proběhla demonstrace policistů na podporu švédského kolegy Petera Springareho, který veřejně na Facebook napsal, že za většinu nejhorších zločinů mohou ve Švédsku migranti.

To se zřejmě nelíbí ani českým médiím, které o této události informovaly přinejmenším neobvykle, některá pak s menší či větší zaujatostí.

Některá tato média se podivují nad tím, jak je možné, že policisté vůbec demonstrují ,,jako policisté", a ne jako občané ČR. Na jednom nejmenovaném serveru, jež se snažilo podprahově manipulativní formou úplně změnit záměr či vyznění demonstrace, vystoupil i bývalý ministr vnitra František Bublan. Ten se velmi divil tomu, že akci svolali policisté a údiv vyjádřil i nad tím, že touto formou.

Policista, který se minulý pátek zúčastnil demonstrace, však řekl, že jeho kolegové chtěli Springareho podpořit především proto, že nazývá ,,politicky nekorektně" věci pravými jmény. To znamená upozorňovat otevřeně, kdo za výrazné zvýšení kriminality ve Švédsku skutečně může. Neschovávat se jako naše mainstreamová média za zhoubnou politickou korektnost, která brání tomu, aby se veřejnost dozvěděla objektivní pravdu.

Odhlédne -li od zaujatého přístupu některých médií k demonstraci, můžeme říci, že proběhla úspěšně. Čeští policisté jasně demonstrovali svou solidaritu se švédským kolegou, který pravdivě informuje o situaci ve své zemi bez nějakých vnějších příkras a politické korektnosti. A to je pro české občany minimálně dobrá zpráva.

 

psali jsme:

Naštvaný švédský policista to řekl natvrdo: Za většinu nejvážnějších zločinů v zemi mohou migranti

Tagy článku