Medveděv: Rusko by bylo roztrháno na kusy bez převahy ve strategických jaderných zbraních. Vyrábíme „mírumilovné “ zbraně, dodal

Medveděv: Rusko by bylo roztrháno na kusy bez převahy ve strategických jaderných zbraních. Vyrábíme „mírumilovné “ zbraně, dodal
Autor fotografie: Jürg Vollmer, flickr (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Dmitrij Medveděv
23 / 03 / 2023, 15:00

Podle bývalého ruského premiéra a prezidenta Dmitrije Medveděva by bylo Rusko roztrháno na kusy, pokud by nemělo převahu ve strategických jaderných zbraních.

Bývalý ruský premiér a prezident a nynější místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv v rozhovoru prohlásil, že Rusko by bylo roztrháno na kusy, pokud by nemělo převahu v oblasti strategických jaderných sil. Již dříve, v únoru tohoto roku Rusko pozastavilo svou účast v rámci dohody Nový Start, jejímž cílem je omezení jaderných hlavic a nosičů.

„Řeknu vám jednu věc: Díky Bohu, že máme paritu a dokonce převahu na poli strategických jaderných sil. To je vlastně ještě důležitější pro existenci naší země, protože kdyby tomu tak nebylo, byli bychom určitě roztrháni na kusy,“ poznamenal Medveděv.

Kromě toho Medveděv míní, že Rusko vyrábí ,,mírumilovné“ zbraně, ať už se to týká konvenčních či speciálních zbraňových systémů. Místopředseda bezpečnostní rady dále řekl, že Rusko hodlá v roce 2023 vyrobit 1,5 tisíce tanků.

Právě ruské tanky mají sníženou životnost v konfliktu na Ukrajině, a i když Rusko disponuje stále velkým množstvím těchto vozidel, nelze přehlédnout, že od začátku války kolem ztratilo 1 500 tanků, některé zdroje uvádějí číslo blížící se k 2 000. Server Army Recognition uvedl, že ruská armáda za rok ozbrojeného konfliktu ztratila už více než 1 850 tanků.

Zdroj: kp.ru, Forbes, Army Recognition

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.