Megalomanie Evropské unie může vést k sebezničení

Megalomanie Evropské unie může vést k sebezničení
Autor: Youtube / AFP|Popisek: Uprchlíci v Itálii
03 / 12 / 2014, 05:00

3.12.2014 / Tlak, aby si jednotlivé země EU rozdělovaly uprchlíky ze zemí zmítaných ozbrojenými konflikty rovnoměrněji, existuje v Evropské unii už mnoho let.

V letech 2011 a 2012 se například projevoval opakovanými žádostmi ministrů vnitra Itálie, Malty a dalších států na jižní unijní hranici na jednáních ministrů vnitra zemí EU aby si státy Evropské unie ležící severněji odebíraly uprchlíky, kteří pronikli do Schengenského prostoru přes Středozemní moře.

Od té doby se situace dramaticky zhoršila. Válečné konflikty a politická nestabilita vyhnala z domovů další miliony uprchlíků toužících dostat se do Evropské unie.

Jenom ze Sýrie uprchlo více než tři miliony obyvatel živořících dnes v uprchlických táborech a sedm miliónů Syřanů jsou takzvaní vnitřní uprchlíci vyhnaní ze svých domovů. Kolik z nich by vyrazilo okamžitě do Evropy, kdyby jim otevřela svou náruč?

Na hranice s EU s cílem získat azyl v některé z evropských zemí se v současnosti tlačí až 25 miliónů uprchlíků ze zemí sužovaných ozbrojenými konflikty.

Kdo v takové situaci může myslet vážně, že bezpečnostní riziko, které by taková záplava imigrantů pro Evropu znamenala, lze řešit kvótami, které je budou rovnoměrně rozdělovat mezi jednotlivé členské země Evropské unie?

Přesto se jednání o eventuálních kvótách pro uprchlíky na úrovni ministrů vnitra jednotlivých členských zemí uskuteční v Bruselu tento pátek.

Jediné řešení, které neohrozí Evropskou unii je přitom solidární pomoc lidem v zemích zasažených konflikty, tlak na likvidaci extremismu, který ze slušných lidí dělá uprchlíky, pomoc těm místním silám, které se budou snažit vybojovat slušnější životní podmínky v zemích, které uprchlíky produkují.

Úvaha, že Evropa pomůže uprchlíkům tím, že je, přesídlí do jednotlivých členských zemí na základě kvót je totálně scestná. Evropská unie na to nemá ani kapacitu ani ekonomickou sílu.

Místo reálné pomoci lidem v místech, kde jsou ohroženi, kterou by byla schopna financovat se zastánci kvót, se honí za chimérami, které by ohrozily existenci stovky let budovaného evropského kulturního prostoru.

Namísto sociálního inženýrství, jehož rozsah nemá obdoby, by se měla vrátit k formám humanitární pomoci, na kterou má Evropská unie finanční prostředky. Pozastavení potravinové pomoci pro 1,7 miliónu Syřanů, kteří před boji uprchli do okolních zemí, které ohlásil Světový program pro výživu (WFP), protože mu chybí 64 miliónů dolarů, aby mohl Syřanům pomáhat do konce roku, tváří v tvář megalomanským několikanásobně dražším plánům některých unijních politiků se nemůže jevit jinak než jako výsměch zdravému rozumu.

Psali jsme také:

Eroze Evropské unie

Dopustí Evropa sebezničení ve jménu politické korektnosti?

Německo hlásí rekordní počet žádostí o azyl

Skrytá rizika Asociační dohody mezi EU a Ukrajinou

Žádostí Ukrajinců o azyl je trojnásobek a to jen je špička ledovce

Turecko nezvládá příliv kurdských uprchlíků ze Sýrie

Nové kolo války na Ukrajině přivede do ČR tisíce imigrantů - včetně pravicových extrémistů

Migrace cizinců do ČR: klid před bouří nebo nejsme zemí zaslíbenou?

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace