Mějte vše pod kontrolou a využijte přínosy síťového audia s řešením AXIS Audio Manager C7050 Server

Mějte vše pod kontrolou a využijte přínosy síťového audia s řešením AXIS Audio Manager C7050 Server
Popisek: AXIS Audio Manager C7050 Serve
23 / 06 / 2018, 14:30

Technologie přenosu zvuku přes datové sítě jsou stále více vyspělé a schopnost nabídnout funkce související s přenosem audia v prostředích, které se neustále rozšiřují, si nevyhnutelně vyžádaly i komplexnější uspořádání a uplatnění audio zařízení. Společnost Axis Communications proto představuje serverovou stanici AXIS Audio Manager C7050 Server, která vytváří jedno centrální místo pro správu a řízení audia pro větší a vyspělejší systémy, čímž firmám a organizacím umožňuje lépe využívat možnosti zvukové komunikace v oblasti zabezpečení, veřejného rozhlasu a větší spokojenosti zákazníků díky podkresové hudbě.

Serverová stanice AXIS Audio Manager C7050 Server nabízí ucelený balík nástrojů pro správu audia jak po hardwarové, tak softwarové stránce. Uživatelům umožňuje pomocí jediného rozhraní spravovat a ovládat veškerá síťová audio zařízení, včetně síťových reproduktorů, mikrofonů a tlampačů značky Axis. Instalovat a ovládat produkt AXIS Audio Manager je snadné a je tak dokonalým řešením pro centrální řízení audio obsahu a plánování jeho nasazení ve větších a propracovaných systémech audio aplikací, s nimiž se můžeme setkat například v obchodech nebo v prostředí vzdělávacích institucí.

Prakticky neomezené možnosti rozšíření a flexibilita

Řešení AXIS Audio Manager umožňuje snadno a efektivně řídit jednotlivé zóny a splnit tak potřeby každého jednotlivého místa. Například v případě maloobchodního řetězce s mnoha pobočkami je možné nadefinovat různé zóny pro jednotlivé geografické oblasti a jejich specifika. Díky možnosti spravovat jednotlivé zóny mohou uživatelé pouštět hudbu a předem nahraná oznámení a/nebo vstupovat živě podle potřeby pro jednu zónu, nebo několik vybraných zón dohromady, či pro všechny naráz. Uživatelé si tak mohou vytvořit a naplánovat ideální směs oznámení, reklam a podkresové hudby na konkrétní den, týden i rok, přičemž do nich samozřejmě mohou vstupovat s aktuálními hlášeními, kdykoli si je konkrétní situace vyžádá. Obsah je možné řídit z centrály nebo jeho výběr nechat na jednotlivých pobočkách a prodejních místech.

Rychlá instalace a snadné použití

AXIS Audio Manager nevyžaduje žádné složité softwarové programování, protože všechna síťová audio zařízení se svými IP adresami připojí přes síť LAN/WAN automaticky. Uživatelé mohou ovládat celý systém síťových audio zařízení přes počítač, tablet nebo mobilní telefon – mohou si připravit plán vysílání předem nahraných skladeb či oznámení, ovládat hlasitost a kontrolovat funkčnost jednotlivých zařízení: systém nabízí nepřetržitý přehled o stavu všech připojených zařízení, takže poruchy lze odhalit bez prodlení.

Håkan Hansson, globální ředitel divize audio produktů společnosti Axis Communications, k tomu říká: „Jakkoli využívání audio produktů v obchodech není nic nového, pokroky v síťových technologiích jej činí mnohem flexibilnějším, než tomu bylo dosud. Tato flexibilita znamená, že přínosy audia v posouvání úrovně zabezpečení a bezpečnosti a vytváření co nejpříjemnějšího prostředí pro zákazníky začíná využívat stále více organizací a firem. Efektivní a snadná správa je při významnějším zavádění jakékoli technologie základem a AXIS Audio Manager nabízí bezproblémové řízení všech produktů v našem portfoliu audio zařízení – stává se ‚mozkem‘ síťové audio infrastruktury.“

AXIS Audio Manager představuje sjednocující bod řízení celé škály síťových produktů značky Axis, která zahrnují:

  • Síťové reproduktory AXIS Network Speakers: ucelené, vysoce kvalitní audio systémy v jediné jednotce umožňující přenášet živá i předpřipravená oznámení a podkresovou hudbu.
  • Síťový tlampač AXIS Network Horn Speaker: jednoduchý tlampač se zřetelným zvukem a vhodný pro venkovní prostředí tvoří součást uceleného dohledového řešení.
  • Mikrofonní konzole AXIS 2N SIP Mic: systém přenosu hlasu v síti, který má konfigurovatelná tlačítka, jejichž prostřednictvím lze oslovit jednotlivé přiřazené zóny nebo využít všechny připojené reproduktory jako ucelený veřejný rozhlas.
  • Síťový prvek pro propojení audia AXIS Network Audio Bridge: slouží pro připojení a sloučení analogových a síťových audio zařízení pro přenášení oznámení a hudby z jakéhokoli zdroje, takže lze využívat i již instalovaná zařízení a využít tak již vynaložené investice.

Serverová stanice AXIS Audio Manager C7050 Server bude k dostání v červnu 2018 prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za doporučenou maloobchodní cenu 67000 Kč.

 

O společnosti Axis Communications

Společnost Axis nabízí inteligentní bezpečnostní řešení, která vedou k chytřejšímu a lépe chráněnému světu. Axis je největší světový dodavatel na trhu IP kamer a působí jako hybná síla v tomto odvětví tím, že průběžně uvádí inovativní síťové produkty založené na otevřené platformě. S pomocí globální sítě partnerů tak přináší svým zákazníkům vysokou hodnotu.

Axis si zakládá na dlouhodobých vztazích se svými partnery, kterým poskytuje na stávajících i na nových trzích jak průlomové síťové produkty, tak i své znalosti.

Axis má více než 2.700 vlastních zaměstnanců ve více než 50 zemích na celém světě a spolupracuje s globální sítí více než 90.000 partnerů. Axis je společnost založená v roce 1984 se sídlem ve Švédsku. Je zalistována na burze NASDAQ Stockholm pod značkou AXIS. Více informací o společnosti Axis najdete na naší webové stránce www.axis.com.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace