Meloniová zatočila s „chcimíry“ v italském parlamentu

Meloniová zatočila s „chcimíry“ v italském parlamentu
Autor fotografie: Di Jose Antonio, CC BY 4.0|Popisek: Georgia Meloniová
24 / 03 / 2023, 17:30

„Pokud zastavíme podporu Ukrajině, bude to povolení k invazi na Ukrajinu. To není pro mír nebo řešení konfliktu,“ prohlásila Giorgia Meloniová v italském parlamentu. Italská premiérka zareagovala na prohlášení poslankyně Elisy Scutelliové z Hnutí pěti hvězd, která ve jménu míru vyzvala k pozastavení podpory Ukrajině.

„Paní Scutelliová nám říká - přestaňte. Myslím, že byste to měla říci Putinovi. A divím se, že nás oslovujete, protože se možná tímto způsobem zpronevěřujete svému postoji, který znamená souhlas s invazí na Ukrajinu,“ řekla v emotivním projevu šéfka italské vlády Giorgia Meloniová .

Meloniová poukázala na to, že člověk by měl nazývat věci pravými jmény: „Pokud zastavíme podporu, bude to povolení k invazi na Ukrajinu. Nebudu zvráceně nazývat invazi slovem mír.“

Opravdu si myslíte, že má někdo rád válku, že si někdo tuhle situaci užívá? Ne, ale situace je určitě o něco složitější, než jak se z propagandy ozývá. Mluvíte o míru. Jaké jsou podle vás podmínky pro zahájení jednání? Myslíte si, že pro zahájení jednání je nutné požadovat, aby Rusko zastavilo nepřátelství a stáhlo svá vojska z ukrajinského území? Myslíte si, že je třeba revidovat ukrajinské hranice a jak? Měla by být Moskvě vrácena území, která okupovala a kde organizovala referenda o sebeurčení? To bych ráda slyšela, jestli to myslíme s mírem vážně. Jinak je to propaganda proti suverénnímu státu, svobodnému národu a proti mezinárodnímu právu. Je to nezodpovědné,“ řekla Meloniová.

Zdroj: tvp.info

Tagy článku