Memorandum demokratů ke zprávě FBI patrně nebude zveřejněno

Memorandum demokratů ke zprávě FBI patrně nebude zveřejněno
Popisek: prezident Trump
10 / 02 / 2018, 07:45

Právní zástupce Bílého domu k tomu uvedl, že prezident se proti odtajnění memoranda postavil, neboť dokument obsahuje řadu tajných a mimořádně citlivých pasáží. Dodal nicméně, že prezident je v zájmu transparentnosti stále nakloněn uveřejnění memoranda, pokud nebudou obsahovat utajované skuečnosti. Vyzval při tom demokratické zákonodárce, aby upravili memorandum ve spolupráci s ministerstvem spravedlnosti.

Výbor Sněmovny reprezentantů pro kontrolu tajných služeb přitom již v pondělí zveřejnění stanoviska demokratů jednohlasně schválil. Prezidentovo rozhodnutí by mohlo vyvolat konflikt mezi Bílým domem a Trumpovými republikánskými stoupenci v Kongresu na jedné straně a demokraty a kontrolními a bezpečnostními složkami na straně druhé. Odtajnění republikánské zprávy Trump začátkem února schválil i přes silné námitky ze strany FBI.


Psali jsme: Trump chce vyhlásit "nejhanebnější médium" loňského roku


Vůdkyně demokratů ve Sněmovně reprezentantů Nancy Pelosiová označila Trumpův krok za součást nebezpečných a zoufalých zastíracích manévrů ze strany prezidenta a demokratická senátorka Dianne Feinsteinová za nejhorší pokrytectví. Obě jsou stoupenkyně MeeToo na níž praskl skandál. Při něm byla jedna z představitelek tohoto hnutí obviněna dvěma muži z obtěžování.


Tehdejší ředitel FBI James Comey prohlásil, že republikánská zpráva je nečestná a zavádějící, za své podřízené se postavil také Comeyho nástupce Christopher Wray. Trump naopak krok republikánů ocenil a konstatoval, že dokument ho plně očistil. FBI následně vydala prohlášení, v němž se mluví o hlubokých obavách vyvolaných opomenutím faktů, což má zásadní dopad na přesnost memoranda.
Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace