Mercedes Benz představil dodávku jako mobilní základnu pro drony

Mercedes Benz představil dodávku jako mobilní základnu pro drony
Autor fotografie: Daimler|Popisek: Mobilní základna doručovacích dronů
15 / 10 / 2016, 08:45

Létají autonomně, vyhnou se překážkám a dodají zboží včas. To vše díky kooperaci se software dodávky Vision One, která slouží jako mobilní "hnízdo" pro dva doručovací drony.

Drony tvoří nedílnou součást integrovaného systému Vision Van. Doručovací drony nemají problém doletět do špatně dostupných míst dodání, kam by se dodávka dostávala pomocí zdlouhavých objížděk a tras. Vision Van poskytuje dokonalou mobilní platformu pro drony a umožňuje jejich efektivní a komplexní operace.

Vision Van

Systém, který firma Mercedes-Benz vyvinula ve spolupráci se svým logistickým partnerem Matternet obsahuje speciálně vyvinuté quadrokoptéry vyrobené z uhlíkových vláken a hliníku. Průměr vrtulí je cca 55 cm, užitečná hmotnost dronu je 2 kilogramy a zvládá zpáteční let do 20 kilometrů.

Vision Van

Podobné drony firmy Matternet již prokázaly své schopnosti dodávkami léků a jiných lehčích zásilek do nepřístupných míst. 

Když se vozidlo přiblíží k místu dodání balíčku, automatický systém pod střechou vozidla připně balíček a baterii k dronu, který může posléze odstartovat.

Dron přistane pouze na stanicích určených speciálně pro tento účel - buď na vozidle Vision Van nebo na zvláštních přistávacích stanicích patřících zákazníkům. Dron je naveden přes GPS do polohy 17 m přímo nad prostorem přistávací stanice, která během procesu přistání vysílá infračervený vodící paprsek, který udržuje dron během sestupu, dokud není dokončeno přistání. Dron pak odloží balíček (bez baterie) na přistávací stanici. Pak se vrátí k vozidlu, kde se se usadí a vybitý akumulátor odloží do nosiče. Příští box s balíčkem obsahuje novou baterii pro další let.

Zdroj: Daimler

Tagy článku