Mercedes Benz představil dodávku jako mobilní základnu pro drony

Mercedes Benz představil dodávku jako mobilní základnu pro drony
Autor: Daimler|Popisek: Mobilní základna doručovacích dronů
15 / 10 / 2016, 08:45

Létají autonomně, vyhnou se překážkám a dodají zboží včas. To vše díky kooperaci se software dodávky Vision One, která slouží jako mobilní "hnízdo" pro dva doručovací drony.

Drony tvoří nedílnou součást integrovaného systému Vision Van. Doručovací drony nemají problém doletět do špatně dostupných míst dodání, kam by se dodávka dostávala pomocí zdlouhavých objížděk a tras. Vision Van poskytuje dokonalou mobilní platformu pro drony a umožňuje jejich efektivní a komplexní operace.

Vision Van

Systém, který firma Mercedes-Benz vyvinula ve spolupráci se svým logistickým partnerem Matternet obsahuje speciálně vyvinuté quadrokoptéry vyrobené z uhlíkových vláken a hliníku. Průměr vrtulí je cca 55 cm, užitečná hmotnost dronu je 2 kilogramy a zvládá zpáteční let do 20 kilometrů.

Vision Van

Podobné drony firmy Matternet již prokázaly své schopnosti dodávkami léků a jiných lehčích zásilek do nepřístupných míst. 

Když se vozidlo přiblíží k místu dodání balíčku, automatický systém pod střechou vozidla připně balíček a baterii k dronu, který může posléze odstartovat.

Dron přistane pouze na stanicích určených speciálně pro tento účel - buď na vozidle Vision Van nebo na zvláštních přistávacích stanicích patřících zákazníkům. Dron je naveden přes GPS do polohy 17 m přímo nad prostorem přistávací stanice, která během procesu přistání vysílá infračervený vodící paprsek, který udržuje dron během sestupu, dokud není dokončeno přistání. Dron pak odloží balíček (bez baterie) na přistávací stanici. Pak se vrátí k vozidlu, kde se se usadí a vybitý akumulátor odloží do nosiče. Příští box s balíčkem obsahuje novou baterii pro další let.

Zdroj: Daimler

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace