Mercedes G63 AMG 6x6 v rukách Hammonda z Top Gear

Mercedes G63 AMG 6x6 v rukách Hammonda z Top Gear
Autor: Mercedes-Benz|Popisek: Mercedes G63 AMG 6x6
23 / 03 / 2015, 08:30

Vyvinutý pro armádu, ale v luxusních verzích si géčko nezadá s vozy značek Bentley nebo dokonce Rolls-Royce.

Přesně takový je i G63 AMG 6x6 poháněný motorem AMG V8 biturbo o výkonu 544 koní, neboli 400 kW. Pohon 6x6, pět uzávěrek diferenciálu a speciální podvozek dělají z tohoto auta létající koberec, který projede všemi dunami, které se mu postaví do cesty.

Ostatně to Vám ukáže Richard Hammond na videu z 21. série Top Gearu. Géčko o hmotnosti nějakých 3 850 kilogramů a zcela jistě plnými oběma nádržemi o celkovém obsahu 159 litrů dokazuje, že není jen hračka pro šejky, a australská armáda moc dobře ví, proč odebrala již 2 000 ks armádní verze 6x6.

A i takovýhle mastodont si troufne na závodní trať, čas asi nic moc, ale vypadá opravdu impozantně.

Zdroj: Mercedes-Benz

Galerie

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace