Mercedes představil luxusní pickup Concept X-CLASS

Mercedes představil luxusní pickup Concept X-CLASS
Autor fotografie: Daimler|Popisek: Mercedes-Benz Concept X-CLASS
26 / 10 / 2016, 14:15

První prémiový pickup představila v pondělí společnost Mercedes Benz. Plány na jeho vývoj byly oznámeny v březnu 2015 a nyní je možné se podívat na výsledek práce vývojářů luxusního výrobce.

Očekává se, že sériová podoba se dostane na trhy v Evropě, Africe, Jižní Americe a Austrálii ke konci příštího roku. Kupodivu ale na ve Spojených státech, které jsou rájem pro prodejce velkých a luxusních pickupů.

Mercedes ukázal dvě verze pickupu, nazývaného X-Class - terénní verzi Powerful Adventurer a jednu spíše jako luxusní SUV s dřevěným interiérem Stylish Explorer. Zákazníci si budou moci vybírat ze široké výbavy a špičkových materiálů stejně jako u ostatních modelů Mercedes-Benz.

Mercedes X-Class

Ve Spojených státech jak General Motors, tak Cadillac a Ford v minulosti nabízeli luxusní pickupy, ale v současné době nic takového na trhu nemají a Mercedes tak hodlá mezeru na trhu vyplnit. Koneckonců právě Mercedes se svou třídou SUV M byl prvním výrobcem luxusních vozů, který na tento trh vstoupil.

Dr. Dieter Zetsche, předseda představenstva Daimler AG a vedoucí Mercedes-Benz Cars řekl: "S pickupem značky Mercedes-Benz uzavřeme jednu z posledních mezer v našem portfoliu. Naš cíl: Chceme nabídnout zákazníkům vozidla odpovídající jejich specifickým potřebám. X-Class nastaví nové standardy v tomto rostoucím segmentu."

Výroba bude probíhat u Nissanu v Barceloně a Renaultu v Argentině.

Zdroj: Daimler 

 

Galerie

Tagy článku