Mercedes přeřazuje na elektrické vozy

Mercedes přeřazuje na elektrické vozy
Autor fotografie: Daimler|Popisek: Generation EQ a indukční nabíječka
30 / 09 / 2016, 14:15

Na právě probíhajícím pařížském autosalónu představil německý výrobce svůj elektrický SUV s názvem Generation EQ.

Technicky důvtipný koncept vozu povznáší jízdu budoucnosti na novou úroveň. Tlačítka a knoflíky  jsou minulostí, klasická palubní deska byla vyměněna za dotykový displej.

Generation EQ

Generation EQ je jen prvním z řady nových elektrických vozidel značky Mercedes, u kterých se očekává, že dorazí na trh. Ačkoli je ještě v koncepční fázi, Mercedes očekává, že do roku 2025 bude mít  na trhu 10 elektrických vozidel a to od sedanů až po kabriolety.

O pohon konceptu se starají dva elektromotory s výkonem až 300 kW, jízdní dosah má atakovat až 500 kilometrů. Vůz má permanentní pohon všech 4 kol.

Generation EQ

Zkratka EQ je odvozena od "Electric Intelligence" a je odvozena od hodnot značky Mercedes-Benz, tedy "Emoce a Inteligence".

Zdroj: CNN, Daimler

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.