Mercedes-Benz G 500 4x4 pro Ženevu

Mercedes-Benz G 500 4x4 pro Ženevu
Autor: Mercedes-Benz|Popisek: G 500 4x4
24 / 02 / 2015, 19:15

Legenda ze Štýrského Hradce se představuje v jedovatě zelené verzi s označením G 500 4x4.

Zrod tohoto vozu sahá do roku 1972, kdy íránský šáh objednal 20 000 vozů pro svou armádu. Šáha smetla revoluce a objednávka nebyla realizována. Vývoj tohoto vozu ale postoupil natolik daleko, že v roce 1979 se vůz objevil na civilním trhu.

Mercedes G za více než 30 let své výroby vyhrál slavné rallye Paříž-Dakar, vozil jako papamobil papeže Jana Pavla II., sloužil v armádách Řecka, USA, Argentiny a určitě ho potkáváte u našich jižních sousedů v Rakousku jako vozidlo hasičů či policie.

Tento pracant řídící se jednoduchým mottem „Jen třída G může být lepší než třída G“ se nyní dočkal nové luxusní verze s motorem V8 o výkonu 422 koní a objemu 4 litry se dvěma turby a splňující normu Euro 6.

G 500 používá speciální pneumatiky umožňující jízdu po různých typech povrchu jako je bahno či písek a speciální konstrukce ráfku zamezí pronikání písku za podhuštěnou pneumatiku.

Vůz je opravdu obrovský a na parkovišti byste ho snadno našli – na výšku měří 2,25 metru a do šířky 2,1 metru. Světlá výška vozu je 450 mm a projede až 1 metrem vody.

Verze je zatím určená pouze pro nadcházející autosalón ve švýcarské Ženevě, ale pokud bude přijat motoristickým publikem kladně, můžeme se výroby zcela jistě dočkat.

Zdroj: Daimler Global Media Site, Wikipedie

Galerie

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace