Merkelová by za zajímavý proces označila i potopení Titaniku

Merkelová by za zajímavý proces označila i potopení Titaniku
Autor fotografie: Flickr (CC BY 2.0)|Popisek: Ilustrační foto
29 / 07 / 2016, 11:45

Včerejší tisková konference německé kancléřky Angely Merkelové k nedávným teroristickým činům spáchaným imigranty vyvolal v Německu smíšené reakce.

Kurt Kister v Süddeutsche Zeitung napsal, že "Merkelová by pravděpodobně potopení Titaniku, nebo návrat Johna Lennona označila za zajímavý proces".

Psali jsme: Merkelová: Nejsme ve válce ani v boji proti islámu

Christian Geyer z FAZ tvrdí, že Merkelová předvedla svůj typický projev, kdy dochází k rétorickému mixu mesianismu a byrokracie. Když Merkelová slibuje lepší systém včasného varování, je to dobré a správné, ale optimismus to vytvoří těžko.

Jan W. Schäfer z Bildu:

"Byl to typický vzhled Merkelové: Klidná, věcný, někdy poněkud křehká kancléřka vysvětlila svůj pohled na uprchlickou krizi. Dokonce zopakovala i svůj kontroverzní apel "Zvládneme to". Vyslala zprávu: Držím svůj kurz i za bouře".

Sebastian Fischer z Spiegel Online:

"Kritici obviňují Angelu Merkelovou za nedostatek emocí, za její politiku krok za krokem, nedostatek politického jednání. Také jsem opakovaně kritizoval její minulé, podchlazené manipulace s významnou událostí - Brexitem.

V současné situaci s terorismes, je Merkelové technický a odtažitý přístup docela správný. Strach nemůže být politickým poradcem, říká. Naprosto správně. Merkelové vzhled je v kontrastu s vzrušením všude kolem nás, které je tak hluboce a lidsky pochopitelné."

Zdroj: Meedia.de

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.