Merkelová gratulovala Babišovi, těší se na dobrou spolupráci

Merkelová gratulovala Babišovi, těší se na dobrou spolupráci
Popisek: Angela Merkelová
14 / 12 / 2017, 12:30

Německá kancléřka Angela Merkelová dnes oficiálně gratulovala novému českému premiérovi Andreji Babišovi. Těší se na pokračování velmi dobré spolupráce s Českou republikou, uvedla v krátké zprávě, kterou její úřad zveřejnil na webu. Důvěryhodné vztahy jsou v podle šéfky německé vlády v dnešní době zásadní.

"Vážený pane premiére, srdečně Vám gratuluji k Vašemu zvolení. Pro Váš zodpovědný úkol Vám přeji hodně štěstí a úspěchu," píše Merkelová v úvodu gratulace.

Dále v ní připomíná, že obě země letos oslavily 20. výročí uzavření česko-německé deklarace. Poselství deklarace zaměřit společně pohled do budoucnosti a převzít zodpovědnost za Evropu podle ní zůstává aktuální. "V době nesmírných výzev pro Evropu jsou důvěryhodné vztahy mezi členskými zeměmi rozhodující. Německo-českému přátelství přitom náleží zvláštní role," vyjadřuje své přesvědčení šéfka spolkové vlády.

Závěrem Merkelová poznamenává, že se těší na pokračování velmi dobré spolupráce i s Babišovou vládou a že s velkým zájmem hledí vstříc na osobní setkání s novým českým premiérem.

Babiše prezident Miloš Zeman ministerským předsedou jmenoval 6. prosince, jeho vládu pak tuto středu.  

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.