"Merkelová musí jít!", skandovali Němci v centru Berlína. Policie použila slzný plyn.

&quote;Merkelová musí jít!&quote;, skandovali Němci v centru Berlína. Policie použila slzný plyn.
Autor fotografie: YouTube/screenshot
08 / 05 / 2016, 07:30

Asi 1000 pravicových extremistů na sobotní demonstraci v centru Berlína u hlavního vlakového nádraží protestovalo proti "vítací politice" německé kancléřky.

Demonstranti měli transparenty s hesly "Žádný islám na německé půdě" nebo "Merkelová musí jít!" Zdroj: dailymail.co.uk. Během demonstrace vystoupil pravicový populista Eric Graziani.

Proti extrémistům, z nichž někteří měli trička s nápisy "Vlastenectví není zločin"  demonstrovalo asi 3500 příslušníků "protifašistické aliance". Další demonstraci pořádaly místní církevní organizace - stoupenci náboženské tolerance.

Demonstranti se pokusili prorazit policejní zátarasy, v tom jim zabránilo asi 1700 příslušníků policie, kteří nakonec museli použít i slzný plyn. 13 policistů bylo zraněno a 40 demonstrantů bylo zatčeno, uvedlo vedení berlínské policie pro agenturu Ria Novosti. Zdroj: rt.combreitbart.com

Zajímavější než celá akce jsou komentáře čtenářů pod článkem britského serveru dailymail.co.uk. Někteří z nich napsali: "Nechceme, aby se to stalo i v naší zemi!!! Donald Trump 2016!!!" nebo "Pravicoví extremisté? Já tvrdím, že jsou chytří." "Nevypadají příliš extrémisticky. Spíš mi připadají jako průměrní sousedi odvedle." 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.