Merkelová: "Musíme deportovat desítky tisíc uprchlíků. I za použití síly"

Merkelová: &quote;Musíme deportovat desítky tisíc uprchlíků. I za použití síly&quote;
27 / 11 / 2016, 21:00

"Nejdůležitější věcí v nadcházejících měsících je repatriace, repatriace a ještě jednou repatriace," uvedla
Angela Merkelová na sobotní konferenci konzervativních poslanců v Neumünsteru.

Její překvapivé prohlášení přichází jen několik dní poté, co oznámila, že bude kandidovat na post kancléřky už čtvrté funkční období.

 

 Merkelová prý očekává, že třetina deportací bude nucená či násilná, a asi 60.000 migrantů by se podle ní mělo do rodných zemí vrátit prostřednictvím dobrovolného programu repatriace. Zdroj: express.co.uk

Francie nabízí uprchlíkům 2.500 eur za okamžitý návrat domů

„V případě, že vlády států odmítnou násilně deportovat přistěhovalce, pak samozřejmě každý bude říkat: 'Dobrovolně nepůjdu, protože oni mě nutit nebudou'," vysvětlila kancléřka. Současně varovala migranty, jejichž žádosti o azyl budou zamítnuty, že v případě potřeby proti nim bude použita síla. Zdroj: eurozpravy.cz

V Německu se před úřady skrývá až půl miliónu ilegálních přistěhovalců bez dokladů

Obrat v migrační politice Merkelové přichází poté, její Křesťanskodemokratická unie (CDU) zaznamenala v německém hlavním městě v září tohoto roku nejhorší volební výsledek v historii.

Začátkem listopadu prohlásil německý ministr vnitra Thomas de Maiziere, že chce vracet migranty do Afriky ještě před tím, než se jim podaří přes Středozemní moře dosáhnout evropských břehů.

Utajované ultimátum EU pro afghánskou vládu má vyřešit deportaci 80.000 žadatelů o azyl

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace