Merkelová odmítá uzavření balkánské cesty. Trvá na "evropském" řešení - kvótách

Merkelová odmítá uzavření balkánské cesty. Trvá na &quote;evropském&quote; řešení - kvótách
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Německá kancléřka Angela Merkelová
10 / 03 / 2016, 08:00

Problém s uprchlíky se nevyřešil, jen oddálil. Důvodem jsou prý volby v Německu.

Německá kancléřka Angela Merkelová kritizuje praktické uzavření takzvané balkánské cesty, po níž do Evropy míří migranti z Blízkého východu, Asie a Afriky. "To není celkové řešení problému," prohlásila šéfka německé vlády. Poznamenala, že přirozeně nyní do Německa přijde méně žadatelů o azyl, zato každý večer budou televize ukazovat uprchlíky, kteří uvázli v Řecku. To podle ní nemůže dlouho fungovat.

Je zcela nade vší pochybnost, že Merkelová byla s Turky a Řeky dohodnutá právě na tomto scénáři. Umožnil jí totiž to nejpodstatnější, kvůli čemu se vůbec tento „summit“ právě v tomto čase měl uskutečnit: Šokující drzé „turecké podmínky“ zaručily, že „auditorium ochotných“ nedojde k žádnému závěru, a jednání bude znovu odloženo. Tentokrát „jen“ o deset dní. Prostě až bude mít Merkelová po volbách. Potřebovala jenom získat čas a nepřijet domů s prázdnýma rukama. Zdroj: bezpolitickekorektnosti.cz

Slovinsko, Chorvatsko a Srbsko od půlnoci z úterý na středu nepouštějí na své území nikoho bez pasu a platných víz. Skopje už od pondělí nedovolila přejít hranice z Řecka žádnému migrantovi s poukazem na to, že umožní vstup jen tolika běžencům, kolik jich bude moci z Makedonie pokračovat dál do Evropy.

Maďarsko posílá na hranice policii i armádu. Uprchlíci nechtějí zůstat v Řecku ani Turecku, chtějí do Německa.

Kancléřka s poukazem na Řecko a postoj ostatní Evropy zdůraznila, že není možné nechat jednu zemi samotnou s tímto problémem. Je podle ní nutné najít evropskou pomoc. "To bude velký úkol," prohlásila.

Postoje a názory Merkelové k migrační krizi mají v Evropě řadu odpůrců. Mnozí kancléřku zejména obviňují, že loni vyvolala či přinejmenším znásobila příval uprchlíků, když prohlásila, že se o ně Evropa dokáže postarat.

Ve jménu falešné humanity a evropských hodnot jsme nechali v loňském roce do Evropy projít asi jeden a půl milionu lidí. Bez pasů, bez víz, bez jakýchkoli kontrol, na nádražích stáli humanitární pracovníci s transparenty „Refugees welcome“, rozdávali bagety a oblečení a kancléřka fotila selfíčka. Když nešlo dostat se do dané země po dobrém, tak se naskakovalo na kamiony (Calais) nebo se kolejnicí prorazily hraniční ploty (Makedonie). Bylo politicky nekorektní tvrdit, že je nekontrolovaná migrační vlna hrozbou a neexistuje právo, aby kdokoli mohl volně přijít do kterékoli evropské země. Zdroj: neviditelnypes.lidovky.cz

Kritice dnes Merkelovou podrobil i dánský ministr zahraničí Kristian Jensen. Kancléřce podle agentury AFP vyčetl jak rozhodnutí Berlína přijmout více než milionu migrantů a uprchlíků, tak ústřední roli v předběžné dohodě dosažené počátkem týdne mezi Evropskou unií a Tureckem.

"Merkelová byla zaskočena množstvím uprchlíků přicházejících do Německa... Myslím, že si zpočátku neuvědomila rozsah tohoto problému," řekl Jensen, který je nyní na návštěvě ve Washingtonu. Šéfka německé vlády se podle jeho názoru nyní snaží "problém vyřešit jeho odkladem". Zdroj: ČTK

 

Tagy článku