Merkelová prý "nechápe" turecké námitky kvůli hlasování v Bundestagu

Merkelová prý &quote;nechápe&quote; turecké námitky kvůli hlasování v Bundestagu
08 / 06 / 2016, 08:30

Námitky a obvinění turecké strany na adresu poslanců německého Spolkového sněmu, kteří hlasovali pro rezoluci o přiznání genocidy vůči Arménům v Osmanské říši v roce 1915, jsou podle ní "nepochopitelné".

Takové prohlášení učinila německá kancléřka Angela Merkelová na společné tiskové konferenci s ázerbájdžánským prezidentem Ilhamem Alijevem. Zdroj: cz.sputniknews.com

„Co se týče rezoluce, přijaté německým Spolkovým sněmem, je jasné, že existují dva různé názory — většiny německého Spolkového sněmu a turecké strany. Já osobně budu v této souvislosti i nadále podporovat zahájení přímého jednání mezi Arménií a Tureckem. Poslanci německého Spolkového sněmu — to jsou svobodně zvolení poslanci, bez výjimky, a námitky a prohlášení, které teď pronáší turecká strana, jsou pro mne nepochopitelné", řekla Merkelová.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan uvedl na adresu německých poslanců s tureckými kořeny, kteří v parlamentu minulý týden hlasovali pro schválení rezoluce o genocidě Arménů během první světové války: "Někteří z nich říkají, že jsou Turci," řekl Erdogan. "Co je to prosím vás za Turky," dodal s tím, že by si poslanci měli nechat udělat krevní testy.

"Osmanský paša" se tvrdě pustil do Německa a jeho poslanců

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace