Merkelová se bojí výsledku voleb: "V nejbližších měsících je nejdůležitější uprchlíky vracet, vracet a zase vracet"

Merkelová se bojí výsledku voleb: &quote;V nejbližších měsících je nejdůležitější uprchlíky vracet, vracet a zase vracet&quote;
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Christliches Medienmagazin pro|Popisek: Ilustrační foto
02 / 09 / 2016, 17:15

Před volbami slibte lidem, že už žádná uprchlická vlna nepřijde...

Angela Merkelová se v Berlíně sešla s lídry stranické frakce ve Spolkovém sněmu, kteří s ní za zavřenými dveřmi vášnivě debatovali o migrační politice její vlády. Došlo i na otázku, co mají politici říct lidem, kteří mají strach z nekontrolovatelného přílivu běženců do Evropy. Merkelová stranické špičky podle deníku Die Welt ujistila, že „nic takového jako loni se už opakovat nebude“. Zdroj: idnes.cz

Čeká Merkelovou porážka v zemských volbách? Možná zvítězí AfD

Křesťanští demokraté, které v příštích dvou týdnech čekají hned dvoje volby a setkání s voliči jsou tak v plném proudu, to prý mohou lidem slíbit. Koalice CDU, CSU a SPD podle ní už rázně zasáhla, upravila azylové zákony a zpřísnila požadavky na začlenění běženců do společnosti. Obavy některých Němců jsou podle ní nepodložené.

Na uzavřeném jednání s poslanci CDU a její menší sestry CSU však o dalším řešení migrační krize mluvila otevřeněji a rázněji. „V nejbližších měsících je nejdůležitější vracet, vracet a zase vracet,“ citoval ji jeden z účastníků schůze.

Merkelová zdůraznila, že v Německu může zůstat jen člověk, který v zemi původu skutečně čelí pronásledování nebo válce. U těch, kteří nemají na azyl naději, se podle ní vláda vynasnaží co nejvíc urychlit jejich vyhoštění a následnou deportaci.

Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Christliches Medienmagazin pro

Tagy článku