Merkelovou kritizují i přední politikové z CSU

Merkelovou kritizují i přední politikové z CSU
Autor: redakční databáze|Popisek: Angela Merkelová
18 / 03 / 2016, 15:45

Na německou kancléřku Angelu Merkelovou se začíná valit kritika i od jejích vládních partnerů z CSU.

Její přední politik a bývalý ministr vnitra Hans-Peter Friedrich nyní vystoupil s kritikou kancléřky na sociálních sítích kvůli její uprchlické politice. Přidali se však i další: například ministr dopravy z CSU Alexander Dobrindt či bavorský premiér Horst Seehofer.

Že je německá kancléřka Angela Merkelová pod velkým zahraničním i domácím tlakem, o tom není pochyb. Nyní se připojil ke kritice její uprchlické politiky i její vládní partneři z CSU, konkrétně Hans-Peter Friedrich ze sesterské CSU, jenž byl dříve spíše zdrženlivý a s kritikou vyčkával. Bývalému ministrovi vnitra a přednímu politikovi CSU se především nelíbí, jak je politika uprchlické krize Merkelovou prezentována a prakticky vykonávána. V souvislosti v proběhnuvšími volbami ve třech spolkových zemích a nevalnými výsledky CDU v nich doporučil německé kancléřce na svém Twitteru, aby z CDU ,,přestoupila raději do rudo-zeleného tábora" a dělala spíše levicovou politiku. Ke kritice se přidávají i další vlivní politikové CSU.

Vztahy CDU a CSU nyní vůbec procházejí krizovým obdobím, čehož si začínají všímat i další politikové těchto stran. Ministr dopravy Alexander Dobrindt (CSU) se přidal ke kritice svého stranického kolegy Friedricha, když konstatoval, že vztahy obou sesterských stran procházejí vleklou krizí a situaci označil za vážnou.

Bavorský premiér, dříve halasný odpůrce tzv. Benešových dekretů, Horst Seehofer se pustil do křížku s Merkelovou již v pondělí v debatě o uprchlické politice a jejích dalších perspektivách. Merkelová s ním v mnoha aspektech nesouhlasila.

Již zmíněný ministr dopravy Dobrindt zároveň nadnesl další možný scénář v případě dalšího zhoršení vzájemných vztahů. Nevyloučil rozštěpení obou stran se všemi politickými důsledky z toho plynoucími. Friedrich však takový scénář v pozdějším rozhovoru pro server FAZ.NET odmítl a konstatoval, že nikdo nestaví tuto otázku do popředí. I přes kritiku Merkelové se v rozhovoru vyslovil pro jednotu v nejdůležitějších otázkách.

Trhliny ve spolupráci obou stran však začínají být stále větší. Vydrží vládní spolupráce až do roku 2017, tedy nových voleb do Bundestagu?

  

 

Zdroj: Handelsblatt.com, Spiegel.de

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace