Merkelovou s Gauckem "přivítali" demonstranti výkřiky "Táhněte! Zrádci lidu!"

Merkelovou s Gauckem &quote;přivítali&quote; demonstranti výkřiky &quote;Táhněte! Zrádci lidu!&quote;
Autor: Screenshot YouTube / RUPTLY
03 / 10 / 2016, 13:30

Stovky lidí dnes při oslavách výročí znovusjednocení Německa v Drážďanech daly najevo svůj odpor vůči kancléřce Angele Merkelové a spolkovému prezidentovi Joachimu Gauckovi.

Berlín - Převážně pravicoví protestující pokřikovali "táhni" nebo "Merkelová musí pryč". Oba politiky přitom podle televize n-tv označovali za zrádce lidu.

 

V saském hlavním městě dnes za účasti řady předních politiků vrcholí oslavy 26. výročí znovusjednocení Německa. Hněv protestujících z řad strany Alternativa pro Německo (AfD) a protiislámského hnutí Pegida směřoval zejména proti Merkelové a Gauckovi, kteří jsou známí svou vstřícností vůči uprchlíkům.


Německého prezidenta v Sasku vypískali: "Jsi zrádce! Táhni!"

 

Aby policie zajistila přístup politiků na dnešní oslavy, musela část protestujících vytlačit. Strážci zákona, kteří to uvedli na twitteru, jsou v Drážďanech nasazeni v počtu asi 2600. Bezpečnostní obavy zvýšily před víkendem exploze dvou improvizovaných bomb. Jedna byla nastražena před mešitou a druhá před mezinárodním konferenčním centrem. Naštěstí nikoho nezranily.

Sasko je v rámci Německa nechvalně proslulé výpady proti uprchlíkům nebo žhářskými útoky na jejich ubytovny.

Trojici žhářských útoků, i když tentokrát proti policejním autům, zaznamenaly úřady i v neděli. Dnes očekávají 11 demonstrací, a to jak protiimigračních, tak takových, které vyzvou k toleranci.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace