Merkelovou s Gauckem "přivítali" demonstranti výkřiky "Táhněte! Zrádci lidu!"

Merkelovou s Gauckem &quote;přivítali&quote; demonstranti výkřiky &quote;Táhněte! Zrádci lidu!&quote;
Autor fotografie: Screenshot YouTube / RUPTLY
03 / 10 / 2016, 13:30

Stovky lidí dnes při oslavách výročí znovusjednocení Německa v Drážďanech daly najevo svůj odpor vůči kancléřce Angele Merkelové a spolkovému prezidentovi Joachimu Gauckovi.

Berlín - Převážně pravicoví protestující pokřikovali "táhni" nebo "Merkelová musí pryč". Oba politiky přitom podle televize n-tv označovali za zrádce lidu.

 

V saském hlavním městě dnes za účasti řady předních politiků vrcholí oslavy 26. výročí znovusjednocení Německa. Hněv protestujících z řad strany Alternativa pro Německo (AfD) a protiislámského hnutí Pegida směřoval zejména proti Merkelové a Gauckovi, kteří jsou známí svou vstřícností vůči uprchlíkům.


Německého prezidenta v Sasku vypískali: "Jsi zrádce! Táhni!"

 

Aby policie zajistila přístup politiků na dnešní oslavy, musela část protestujících vytlačit. Strážci zákona, kteří to uvedli na twitteru, jsou v Drážďanech nasazeni v počtu asi 2600. Bezpečnostní obavy zvýšily před víkendem exploze dvou improvizovaných bomb. Jedna byla nastražena před mešitou a druhá před mezinárodním konferenčním centrem. Naštěstí nikoho nezranily.

Sasko je v rámci Německa nechvalně proslulé výpady proti uprchlíkům nebo žhářskými útoky na jejich ubytovny.

Trojici žhářských útoků, i když tentokrát proti policejním autům, zaznamenaly úřady i v neděli. Dnes očekávají 11 demonstrací, a to jak protiimigračních, tak takových, které vyzvou k toleranci.

Tagy článku