Mešity jsou kulturním nebezpečím, zahájila kampaň Le Penová

Mešity jsou kulturním nebezpečím, zahájila kampaň Le Penová
Autor: Flickr.com|Popisek: Marine Le Penová
06 / 02 / 2017, 11:30

Předsedkyně Národní fronty Marine Le Penová zahájila v Lyonu svou prezidentskou kampaň.

Podle Le Penové ohrožují Francii dva totalitarismy - ekonomická globalizace a islámský fundamentalismus. Globalizace je podle ní výroba zboží otroky a toto zboží se pak prodává nezaměstnaným. Le Penová řekla, že nyní už se politická scéna nedělí na pravici a levici, ale na patrioty a ,,globalisty".

Co se týče islámu, jako nepřijatelné ,,kulturní nebezpečí" považuje mešity, modlitby v ulicích a také závoje muslimských žen. Podle Le Penové je toto všechno hrozbou pro francouzské hodnoty, což nemůže žádný Francouz akceptovat.

,,Nechceme žít pod jhem hrozby islámského fundamentalismu," řekla Le Penová v Lyonu. Dodala, že islámský fundamentalismus ,,na nás útočí doma." Pokud by se dostala Národní fronta k moci, tak by Le Penová místa islámských kázání uzavřela a jejich propagátoři by byli odsouzeni či vypovězeni. Předsedkyně Národní fronty, která se řadí k favoritkám prvního kola prezidentských voleb, zopakovala v této souvislosti, že chce Francii svobodnou, demokratickou a nezávislou.

Kromě těchto profilových témat hovořila i Le Penová o konkrétním programu. Ten zahrnuje mimo jiné již avizované opuštění eurozóny, uvalení daní na dovoz a pracovní smlouvy pro cizince, snížení věku odchodu do důchodu a zvýšení některých sociálních dávek při současném snížení daně z příjmu. Chce také některá práva, která se nyní vztahují na všechny obyvatele země, jako bezplatné vzdělávání, omezit pouze na občany Francie. Kromě opuštění eurozóny a EU bude usilovat LE Penová o opuštění NATO a chce také znovu zavést brannou povinnost.

 

psali jsme:

Marine Le Penová vzkazuje: Evropané, probuďte se!

Marie Le Penová: Mohu být příští prezidentkou, nemožné je teď možné

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace