Městský soud uznal rozsudek nižší instance, ředitelka se nemusí omlouvat somálské studentce

Městský soud uznal rozsudek nižší instance, ředitelka se nemusí omlouvat somálské studentce
19 / 09 / 2017, 13:30

U pražského městského soudu se dnes projednávalo odvolání somálské studentky, které bylo údajně zakázáno nošení muslimského šátku, hidžábu na škole. K ostře sledovanému soudu dorazila ředitelka Ivana Kohoutová, která se mj. bránila tím, že mladá dáma nebyla v té době studentkou školy. K jednání přišlo ředitelku Kohoutovou podpořit asi 60 lidí.

Před budovou městského soudu se již 30 minut před začátkem jednání tvořila fronta. Lidé se přišli podívat na jednání soudu. Většina přítomných držela v rukou transparenty na podporu ředitelky Kohoutové. Ta se k jednání dostavila několik minut před jednáním.

městský soud

Do soudní síně bylo vpuštěno mimo účastníků řízení jen 20 zájemců z řad veřejnosti. Většina ostatních zůstala na chodbě před jednací místností. Zde se odehrávaly vášnivé debaty mezi třemi zastánci studentky a desítkami podporovatelů ředitelky Kohoutové. Několikrát ostraha musela uklidňovat přítomné, aby své názory vyjadřovali tišeji.

psali jsme: Hidžábový soud: Muž si ve víře nasadil helmu a soudkyně vyklidila síň

Městský s

Do soudní místnosti přišla ředitelku Kohoutovou podpořit poslankyně Olga Havlová. Dále ji svou přítomnosti podpořila i poslankyně Jana Černochová. Ta na místo dorazila s Václavem Klausem mladším, který se k případu několikrát vyjádřil. Mezi přítomný mi byli Miroslav Sládek, Martin Konvička nebo Petr Hannig.

Po hodině jednání soud vynesl rozhodnutí, že odvolání studentky je neopodstatněné a potvrdil tím rozsudek soudu nižší instance. Ředitelka Kohoutová se tedy omlouvat studentce nemusí. Studentka se nyní může obrátit na Ústavní soud.

městský soud

psali jsme: Pokračování hidžábového soudu: Řev, transparenty a neúspěšná žaloby muslimky

Po vynesení rozsudku zněl v soudní místnosti i v okolí bouřlivý potlesk na podporu ředitelky. Poté co opustila soudní místnosti přítomní společně zazpívali státní hymnu.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace