Mexická starostka zavražděna den po nástupu do funkce

Mexická starostka zavražděna den po nástupu do funkce
Autor fotografie: Twitter zavražděné starostky|Popisek: Gisela Mota
03 / 01 / 2016, 11:00

Nově zvolená starostka mexického města Temixco byla zabita v sobotu. Oznámil to guvernér státu Morelos, Graco Ramírez.

Gisela Mota oficiálně nastoupila do úřadu v pátek 1.1.2016. Podle zpráv deníku El Universal, byla starostka napadena u ní doma čtyřmi ozbrojenými útočníky. Mota, bývalá federální členka Kongresu, patřila k levicové Straně demokratické revoluce.

Několik starostů bylo zabito v Mexiku již minulý rok, ozbrojené gangy financované z obchodů s drogami řídí mnoho místních komunit.

Temixco, který se nachází necelých 100 kilometrů jižně od hlavního města Mexico City a má asi 100 000 obyvatel.

Zdroj: The Guardian

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace